Держкіно продовжує забороняти російські серіали

Афіша
21.01 11:24
468
0

Держкіно заборонило показувати в Україні ще один російський серіал – "Білі вовки". Фільм популяризує спецназ РФ.

Державне агентство з питань кіно відмовило у видачі прокатного посвідчення серіалу "Білі вовки". Експертна комісія визнала, що фільм містить ненормативну лексику, пропагує війну, насильство та звеличує силові структури Росії. Це може становити загрозу для безпеки України та її територіальної цілісності.
"Позиція Держкіно залишається незмінною, оскільки не змінилася ситуація на Сході: поки проходить антитерористична операція, є недоречною демонстрація фільмів з пропагандою російських спецпідрозділів", - зазначив голова агенції Пилип Іллєнко.
Раніше заборонили серіали "Кремінь" та "Кремінь-2", історичний фільм "Тарас Бульба". Також - фільми за участі акторів Михайла Пореченкова та Івана Охлобистіна, які висловлювалися на підтримку сепаратизму в Україні.
Незважаючи на те, що з українських телеекранів зникають російські серіали, ніша не залишиться пустою. Українські режисери здатні знімати якісні серіали, вважає кінокритик Лариса Брюховецька. Аби не залежати від державного фінансування, слід упровадити європейську практику збору коштів на розвиток кіно.
"За влади Януковича російськомовні серіали переважали через політику зближення з Росією. Вони формували свого глядача, "оболванювали" його. Росія також була зацікавлена у витісненні нашої продукції з телеекранів. Була знищена студія "Укртелефільм". Цю інерцію треба ламати - досить нас ментально начиняти ідеями кримінальної свідомості росіян. Інакше не виграти інформаційну війну і не змінити свідомість людей, які хочуть повернутися у Радянський союз", - зауважує Брюховецька.
На її думку, українські телеканали можуть робити не гірших "нянь", ніж російські.
"Як експерт Держкіно я прочитала 73 сценарії на конкурс – стільки патріотичних, яка різноманітна тематика, ігрові цікаві фільми. Той же Санін говорив, що "Поводир" хотів би зробити ширшим, з кількох серій. Просто потрібні гроші, а чиновники кажуть: нема".
Зазначає, у Європі є хороша практика фінансування кіно за рахунок ринку. У Польщі, зокрема, так щороку виходять по 30-40 повнометражних ігрових картин, сотні документальних та короткометражних фільмів. Серіали йдуть по два роки, налічують по 200 серій.
"Вони прийняли у своєму Сеймі закон про кіно, який передбачає, що відсотки мають відраховуватись із реклами, прокату іноземних фільмів. Якщо таке запровадять в Україні, побачимо й нові фільми, і серіали. Зараз український ефір варто заповнити ретроспективними показами українських фільмів. У нас є багато своїх якісних картин, які не втратили актуальності. Це фільми Володимира Денисенка, Леоніда Осики, Юрія Іллєнка, Сергія Параджанова, Віктора Греся".

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори