Мінкульт створить в Україні музей тоталітаризму

Афіша
20.04 17:54
993
0

В Україні має бути створений музей тоталітаризму, заявив віце-прем'єр-міністр – міністр культури В'ячеслав Кириленко. Про це повідомляється на сайті Мінкульту.

"У зв'язку з прийняттям Верховною Радою пакету антикомуністичних законів, відповідно до яких комунізм прямо визнаний злочинним терористичним режимом, а архіви із свідченнями про злочини репресивних органів будуть відкриті, необхідно створити музей цієї кривавої епохи", – заявив міністр культури.

Кожен відвідувач у такому музеї міг би наочно пересвідчитися у масштабах злочинів тоталітарного комуністичного режиму проти українців. Такий музей матиме дослідницьку і просвітницьку роль, а також сприятиме поширенню правди про історію комуністичної окупації України в 1917-1991 роках та застерігатиме суспільство від рецидивів таких історичних катастроф, йдеться у повідомленні.

Створення музею має сформувати несприйняття у суспільстві будь-яких тоталітарних ідеологій та застерегти нові покоління від реанімації таких політичних режимів. Практичний досвід створення таких музеїв існує у країнах Балтії та Східній Європі.

Читайте також: Російські ЗМІ не знають, про що брехати далі

"Пам'ятники комуністичним вождям, які, відповідно до нового закону, підлягають демонтажу, варто долучити до експозиції музею", – вважає віце-прем'єр.

Найближчим часом у Міністерстві культури відбудеться нарада за участю громадськості та науковців щодо створення музею.

Згідно з нещодавно прийнятим законом, комуністичний режим 1917-1991 років в Україні визнається злочинним та таким, що проводив політику державного терору. Таке ж засудження отримав і націонал-соціалістичний (нацистський) режим.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори