Квіти космічної Катерини Білокур показали в Києві (фото)

Афіша
16.06 22:30
Ілля Лукаш
10572
0

Понад тисяча людей прийшли на відкриття виставки картин української художниці Катерини Білокур "Хочу бути художником" в Мистецький арсенал. Митці кажуть, що її можна порівняти з Малевичем та Яблонською і пригадують, що Пікассо хотів примусити говорити про неї світ, якби вона народилася у Франції.

За годину до відкриття виставки вздовж Лаврської розтяглася черга з двох сотень людей. В залах музею понад п'ятсот відвідувачів роздивляються сотню картин художниці. В експозиції також десяток фільмів, знятих про художницю або за мотивами її робіт.

"Це найбільша виставка Білокур за всю історію. Це нагадування усім нам, що історію України роблять особисті, однією з яких була Катерина. Вона купила цей квиток у вічність ціною свого життя і здоров'я", - сказала під час відкриття виставки директор Мистецького арсеналу Наталя Заболотна.

Цього року знаменитій художниці виповнюється 115 років. Експонати для виставки організатори зібрали з десяти музеїв та кількох приватних колекцій.

"Чому ми не зробили Білокур культовою художницею, як це зробили з Чюрльоніса прибалти? Бо в нашому суспільстві було абсолютно хибне уявлення про саму культуру. Білокур віднесли до примітивістів. Хоча вона насправді є космічним явищем. Якщо ви придивиться до кожної її картині – це погляд з висоти, з неба. Це рідкісна космічна постать, яких дуже мало в світі", - прокоментував "Знай" виставку письменник Павло Мовчан.

Читайте також: Картину української художниці продали за $ 6 млн

Куратор виставки Аліса Ложкіна зазначила, що робіт Білокур майже немає за кордоном, попри те, що її картини вразили свого часу світових художників. Саме для переосмислення ролі художниці вона і задумала цю виставку.

"Виставка – привід переосмислити Білокур в контексті українського мистецтва не лише двадцятого сторіччя, а й загалом. Це не наївна художниця, яка просто малювала квіточки. Це художник світового рівня зі своїм виразним рядом, мовою і унікальністю. Під час війни суспільство особливо потребує надії, поштовху до аналізу свого коріння та історії", - сказала вона.

Ложкіна також зазначила, що Білокур стала знаменитою в 50-х роках, наприкінці її життя.

"Зараз вона належить до п'ятірки найкращих художників 20 століття. Її можна порівняти з Малевичем, Тетяною Яблонською, яка, до речі, захоплювалась її картинами, Василем Ярміловим чи Тетяною Голембієвською. Хоча порівняти Білокур не можна ні з ким, бо це самостійне явище", - сказала "Знай" Ложкіна.

Читайте по темі: У Києві стартувала виставка World Press Photo 15

Серед відгуків про художницю помітний вислів Пабло Пікассо.

"Якби в нас була така художниця, ми змусили б світ говорити про неї", - сказав Пікассо під час виставки робіт радянських художників у Парижі у 1957-му році.

Виставка Катерини Білокур триватиме до 19 липня у приміщенні столичного Мистецького арсеналу.

Автор матеріалу: Ілля Лукаш

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори