Westworld: посібник зі створення хороших серіалів

Афіша
16.12 20:02
Олексій Киштимський
546
0

Тема штучного інтелекту давно розбурхує звичайні органічні уми людей. Про ШІ і небезпеки його створення вже написано стільки книг і знято стільки фільмів, що сказати щось нове на цю тему вже, здається, просто неможливо. Хіба що створити такий інтелект в реальному світі і подивитися що буде.

Але творці серіалу "Світ Дикого Заходу" (Westworld) від HBO все-таки змогли зацікавити сюжетом, який крутиться навколо ШІ, мільйони глядачів по всьому світу. У чому ж секрет популярності цього, на думку деяких критиків, вторинного серіалу?

Висока планка

Виявилося, що рецепт хорошого серіалу на досить побиту тему (особливо, якщо врахувати, що "Світ Дикого Заходу" знятий за мотивами однойменного фільму 1973 року) простий.

По-перше, треба все зробити якісно. У Westworld немає зайвих персонажів, зайвих сцен, сюжетних ниток, що йдут у нікуди і питань, на які сценаристи б просто полінувалися відповідати. Так, у фіналі сезону буде деякі явні натяки на продовження і пара інтриг, але на основні питання, які виникають у глядачів, нам відповіли. Принцип високої якості дотриманий і в інших елементах: в акторській грі, в музиці, в постановці. Але про це нижче.

А по-друге - додати свою унікальну родзинку. В даному випадку родзинкою виступив сплав вестерна і фантастики. Адже дія серіалу відбувається в парку розваг Westworld який населений андроїдами. Відповідно більшу частину екранного часу ви будете дивитися досить цікавий вестерн, але і про присутність високих технологій вам забути не дадуть.

Тож не дивно, що "Світ Дикого Заходу" зробили з такою увагою до деталей, адже саме він планується на заміну "Грі престолів", яка добігає кінця. А значить повинен не просто не вдарити в бруд обличчям, а й взяти високу планку, задану попередником. За підсумками першого сезону можна з упевненістю сказати, що поки "Світ Дикого Заходу" з завданням справляється.

Музика

Окремо варто сказати про саундтреку серіалу. Основну музику написав композитор, відповідальний за шедеври з тієї ж "Ігри престолів" Рамін Джаваді. За словами самого Джаваді, він спробував об'єднати в саундтреку мотиви, власне, Дикого Заходу, тобто амерканского минулого, і футуристичну музику майбутнього.

І, треба сказати, що у нього вийшло. Композитор написав кілька мелодій, а потім завдяки різноманітним аранжуванням надав кожній унікальне звучання. Але разом з тим, в комплексі вони звучать гармонійно.

Окремою вишенькою стала наявність в саундтреку серіалу музики групи Radiohead. Всього композицій п'ять - дві версії No Surprises, Exit Music, Motion Picture Soundtrack і Fake Plastic Trees. Ніякого контрасту з музикою Джаваді немає. І треки Radiohead, і його композиції прекрасно доповнюють один одного, створюючи серіалу неповторну атмосферу.

Штучний інтелект і люди

У центрі сюжету перебуває одвічне питання наукової фантастики: чи можуть роботи відчувати і страждати? Незважаючи на це, серіал вийшов не зовсім про роботів і ШІ. А про людей. Головними героями залишилися люди які будували цей парк, які створювали андроїдів, які користувалися їх послугами, любили їх і ненавиділи, приймали рішення та робили висновки.

"Світ Дикого Заходу" - це ще й дуже тонкий психологічний серіал. Персонажі розкриваються поступово, змінюються, взаємодіючи з навколишнім світом. Відверто кажучи, живих персонажів в кіно зустрінеш не так вже й часто. Тут їх в надлишку.

Висновок

Творці "Миру Дикого Заходу" не ставили перед собою завдання сказати щось нове на тему штучного інтелекту. Вони просто взяли існуючий сюжет і розпалили його до межі, збагатили яскравими персонажами, детективними загадками та крутими поворотами.

Так що якщо ви поки ще не подивилися всі десять серій першого сезону, то рекомендуємо зробити це найближчим часом. І разом з нами чекати продовження.

Теги: Westworld, серіал, перший сезон, огляд
Автор матеріалу: Олексій Киштимський

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Юрій Береза: Процес розпаду Російської імперії вже почався
ЧитальняАналітика 27 лютого

Народний депутат фракції «Народний фронт», командир полку спеціального призначення «Дніпро-1» Юрій Береза в інтерв’ю Politeka розповів про якісні зміни в українському […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори