Вологе літо знищує врожай продовольчої пшениці на Херсонщині

Економіка
24.07 12:17
1245
0

Незвично вологе літо для півдня України вбиває надію селян Херсонщини заробити постачанням зерна в резерви Аграрного фонду.

Про це повідомляє "Голос України".

Минулої осені і навесні вони уклали форвардні контракти на поставку в резерв в 109 тис. тонн продовольчої пшениці на 285 млн. грн. Більше 180 млн. грн. з цієї суми селяни отримали авансом. На ці гроші вони закупили насіння і паливо для посівної та збору врожаю.

Через безперервні дощі, урожай видався багатим. В області вже зібрали 1 млн.560 тис. тонн ранніх зернових.

Однак розрахуватися з Аграрним фондом цим зерном власники не можуть. Причиною стала підвищена вологість і грибок, які "вимили" рослинну клейковину. Замість продовольчого зерна 2-3-го класу на токах виявилися гори фуражного зерна, яке за контрактом резерв не повинен приймати.

Цього літа до категорії продовольчої можна віднести 52% зібраної озимої пшениці. Для порівняння в минулих посушливих роках частка високоякісного зерна доходила до 70-80%.

Директор Херсонського регіонального відділення Аграрного фонду Олександр Кобець зазначив, що минулого року МінАПК вирішило приймати фуражне зерно за форвардними угодами з коригуванням ціни. У такому разі, за його словами, держава ніякого збитку не понесе, оскільки зерно нижчого класу можна вигідно продавати за кордон, або переробляти на комбікорм на місці. У міністерство відправили відповідне прохання про вирішення долі контрактів. Однак робити все треба швидко, оскільки зерно почне гнити на токах.

Читайте також: Незважаючи на близький дефолт, українські акції дорожчають

Директора Департаменту агропромрозвитку області Олександр Паливода відзначив, фонд обіцяв піти на зустріч в цьому питанні.

Жителі Херсонщини турбуються, чи зберуть вони досить продовольчого зерна для випікання хліба.

Однак експерти заспокоюють, потрібний урожай зберуть навіть при найгіршому розвитку ситуації.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори