НБУ планує обмежити розрахунок готівкою до 50 тисяч гривень

Економіка
27.07 11:01
Володимир Мукан
1608
0

Нацбанк планує зменшити обмеження розрахунку готівкою із 150 до 50 тисяч гривень. Про це йдеться в проекті постанови правління НБУ "Про внесення змін до постанови Правління НБУ від 06 червня 2013 року № 210". На думку розробників проекту, це забезпечить стабільне надходження готівки в банківську систему та прискорений перехід до безготівкових розрахунків.

"Така ініціатива ніяк не призведе до зменшення розрахунків у готівці. У нас більшість приватників розраховуються із своїми працівниками готівкою, найбільші інтернет-магазини — теж приймають лише готівку. В тому числі "Розетка", тому користі від цієї постанови буде мало", - говорить "Знай" Володимир Марченко, аналітик консалтингової компанії AFS.

Він вважає, що подібні постанови можна приймати лише в контексті змін на ринку грошей в державі.

"Нацбанк хоче до 2020 року скоротити використання готівки до 12 відсотків і контролювати витрати більшості українців. Це нормально, але потрібно починати із виведення зарплат із тіні й наведення порядку в сфері послуг. Адже більшість магазинів і сайтів не мають можливості приймати безготівкові платежі", - каже експерт.

Читайте також 42 відсотки української економіки - у тіні - Мінфін

На думку Олександра Охріменка, президента Українського аналітичного центру, проект постанови допоможе державі котролювати процес виділення субсидій.

"Всі платежі, більші 50 тисяч гривень, проходитимуть через банк. А значить, їх бачитиме фіскальна служба. Людям, які купуватимуть щось дорожче 50 тисяч гривень, субсидії не виділятимуть", - говорить експерт.

Нагадаємо, зараз підприємства мають право розраховуватися готівкою не більше ніж на 10 тисяч гривень у день. Фізособи - до 150 тисяч гривень.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори