21 мільярд гривень держава заборгувала експортерам

Економіка
30.07 09:00
Володимир Мукан
795
0

21,5 млрд. грн відшкодування ПДВ заборгувала Україна підприємствам-експортерам. Про це повідомив голова Державної фіскальної служби Роман Насіров.

Він наголосив, що питання потенційного відшкодування ПДВ вже знаходиться на розгляді у Мінфіні.

"Загалом 20 відсотків податку на додану вартість нараховують на всі товари, що продаються в Україні. Якщо українські підприємства продають свою продукцію за кордон, їм мають повертати цей податок. Однак у більшості випадків цього не роблять, бо бракує грошей", - говорить "Знай" Володимир Марченко, аналітик консалтингової компанії AFS.

Читайте також НБУ пустив в Україну міжнародні платіжні системи

Зараз у тестовому режимі працює система автоматичного повернення ПДВ, однак у її функціонуванні підприємці помітили проблеми. Система оформлює заявки на відшкодування ПДВ через раз.

"Вже не один рік з поверненням ПДВ були труднощі через те, що реально у бюджеті є можливість повертати податок лише 33-38 відсоткам експортерів. Зазвичай повертали тим, хто обіцяв відкати чиновникам – 35-40 відсотків від відшкодованої суми. Після впровадження автоматичного повернення ПДВ, з'явилася інша проблема. Підприємства на окупованих територіях масово оформлюють заявки на відшкодування податку, а держава не може послати туди перевірку, бо навколо стоять російські найманці", - говорить експерт.

Нагадаємо, цього тижня прем'єр Арсеній Яценюк повідомив, що Державній фіскальній службі вдалося зупинити незаконне відшкодування ПДВ на суму 17 млрд. грн.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори