У Мінфіні збираються відмінити додатковий імпортний збір

Економіка
30.07 10:00
Володимир Мукан
1581
0

У вересні проект нового податкового кодексу представлять у Верховній раді. Над ним вже працюють у Міністерстві фінансів. Про це повідомляють на офіційному сайті Мінфіну.

У повідомленні йдеться, що вже відбулося обговорення щодо зменшення податків у 16 напрямах бізнесу в Україні – від сільського господарства до туризму.

У Мінфіні збираються відмінити додатковий імпортний збір, введений у лютому цього року, за ставкою 5-10%. Міністр фінансів Наталія Яресько пропонує знизити податок на видобуток газу з 55% до 29%.

"Звісно, податкову систему потрібно змінювати. Проте анонсовані зміни ніякого позитивного ефекту не дадуть. Відміна додаткового імпортного зміну у більшості випадків ні зменшить витрати імпортерів, ні знизить середню вартість іноземних товарів в Україні. Адже більша частина імпорту заходить до нас за контрабандними схемами", - говорить "Знай" Павло Мельник, директор агенції "МПП-консалтинг".

Читайте також 21 мільярд гривень держава заборгувала експортерам

На його думку, нічого принципово не змінить і зниження податку на видобуток газу.

"Суттєво видобуток не підвищиться. Також від зменшення податку на 20% не розроблятимуть більше родовищ. Та й взагалі зменшення оподаткування на видобуток газу – це трохи не той шлях для України. Зараз набагато потрібніше – це робота над налагодженням виробництва енергії з альтернативних джерел. Тому набагато потрібнішим є суттєве скорочення податків з виробників сонячних батарей", - вважає фахівець.

Читайте також НБУ пустив в Україну міжнародні платіжні системи

Він вважає, що треба знижувати масові податки, сплата яких актуальна для більшості українців.

"Їх всього два. Це податок на доходи підприємств. Він зараз 19 відсотків. А також податок на доходи фізосіб. Це приблизно 52 відсотки. Тільки зменшення цих податків удвічі може скоротити обсяги тіньової економіки, кардинально змінити і наповнення бюджету, і добробут", - вважає Павло Мельник.

Нагадаємо, цього місяця Мінфін ввів електронну систему адміністрування сплати податків. Щоб у ній працювати, потрібно сплатити податки на півроку вперед.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори