В Україні одне робоче місце припадає на 4 особи

Економіка
31.07 21:32
Володимир Мукан
1170
0

Зараз найбільш затребувані в Україні продажники та вузькі спеціалісти для виробництва на заводах, помітили в експертно-аналітичному центрі порталу працевлаштування HeadHunter.

"Потрібні саме кваліфіковані кадри, їх бракує по всій Україні. Частково це пов'язано із тим, що зараз йде війна й потрібні хороші фахівці на заводи. Через це затребувані зараз і медики", - говорить "Знай" Руслана Березовська, керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter.

Найбільше на ринку праці зараз бухгалтерів і юристів. Також багато серед безробітних топ-менеджерів. Більшість із них скоротили із підприємств, аби заощадити гроші.

"Серед них зараз неймовірно висока конкуренція. Одне робоче місце припадає на 34-35 таких менеджерів. Роботу от отримують лише професіонали", - каже фахівець.

Читайте також Топ професій майбутнього: антикризовий менеджер і дитячий масажист

За останні півроку зарплата виросла лише в Києві — із 5,3 тис. грн. до 6,3 тис. грн. У інших містах-мільйонниках вона така, як і півроку тому — 4,8-5,3 грн, у містах з населенням до 400 тисяч — 3,2-3,5 грн. Найнижча зарплата в Чернівцях — 2,9 тис. грн.

"Багатьох офісних працівників скоротили. У Києві такі отримують 6-7 тисяч гривень, у невеликих обласних центрах — до 4 тисяч гривень. Роботодавці підвищують зарплату без ентузіазму. Переважно висококваліфікованим працівникам, яких бояться втратити", - розповідає Руслана Березовська.

Після стабілізації військової ситуації на Сході кількість робочих місць збільшилося.

"Якщо на початку року в середньому одне робоче місце припадало на сім осіб, то зараз — на 4. Бізнес намагається виходити із кризи. Відкриває нові напрями роботи, публікує нові вакансії", - зазначає керівник експертно-аналітичного центру.

Читайте також Українські офісні працівники не проти працювати в полі – опитування

Нагадаємо, 1,733 млн. осіб в Україні безробітні, повідомляють у Держстатистиці. Найбільше безробіття у Луганській, Донецькій, Полтавський, Тернопільській і Чернігівській областях. Найменше — у Києві, Одесі, Дніпропетровській області, Харківській і Київській областях.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори