Україна скасує спецпенсії до 2016 року на вимогу МВФ

Економіка
04.08 21:44
1923
0

Українська влада має намір затвердити пакет пенсійної реформи до кінця поточного року. Він погоджений з експертами Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Зокрема, переглянуть параметри солідарної системи з метою забезпечення її більшої стійкості і скасують спеціальні пенсії. Також буде закладена основа для прийняття накопичувальної системи, яка доповнить солідарну.

Зміни пенсійної системи, згідно з текстом нової редакції меморандуму, є структурним маяком оновленої програми співпраці за програмою розширеного фінансування EFF.

Читайте також: МВФ переказав Україні 1,7 млн доларів

У документі наголошується, що реформа буде включати скасування спеціальних пенсій, які створили невиправдано привілейовані групи пенсіонерів, і жорсткість правил щодо дострокового виходу на пенсію.

Нагадаємо, кількість спецпенсіонерів становить менше 2% загальної кількості пенсіонерів. Їх високі пенсії викликають обурення переважної більшості пенсіонерів, які отримують значно менші суми. Однак за розрахунками, максимальна сума економії в разі повної відміни спецпенсій складе 4,36 мільярдів гривень. Якщо цю суму поділити між звичайними пенсіонерами, то кожен додатково отримає по 29 гривень щомісяця.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори