400 млрд грн тіньових коштів пройшли через фондовий ринок України

Економіка
05.08 15:41
768
0

Через фондовий ринок України за останні 1,5 роки пройшло 400 млрд грн тіньових коштів, які не були враховані в реальній економіці.

Про це заявив глава Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку на прес-конференції в Києві, пише УНІАН.

"Ці кошти кудись перейшли з однієї компанії або групи в іншу, або за кордон. 400 млрд грн. Ми досі розмовляємо про фондовий ринок? 400 млрд грн - це кошти, які досі не були враховані, їх не бачила економіка", - сказав Тимур Хромаєв.

Читайте також: МВФ переказав Україні 1,7 млн

За словами Хромаєва, зазначена сума являє собою обсяг обороту цінних паперів з капіталізацією 461 млрд грн, які комісія раніше визнала фіктивними.

"У нас є емітенти, які були на слуху. Я не буду називати імена. З капіталізацією в 100 млрд грн обсяг торгів - 140 млрд грн", - підкреслив глава регулятора.

При цьому тільки 10 млрд грн з 400 млрд грн загального обороту були проведені через біржі, а операції з іншою сумою відбувалися на позабіржових торгах. "Тільки 10 млрд пройшло через біржі, вони встановили ціну. А потім поза біржею відбувалися інші торги", - зазначив Хромаєв.

Як повідомлялося раніше, комісія з цінних паперів та фондового ринку в цілому зупинила торги акціями 79 осіб на загальну суму 461 млрд грн, що становить 70% капіталізації ринку.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори