Із зарплати силовиків більше не вираховуватимуть військового збору

Економіка
06.08 11:53
Володимир Мукан
1542
0

Сьогодні президент Петро Порошенко підписав офіційний документ, яким звільняє учасників АТО від сплати 1,5% військового збору.

Верховна рада прийняла зміни до податкового кодексу в червні. Вони передбачають звільнення від військового збору правоохоронців, всіх військовослужбовців і працівників Збройних сил, Служби безпеки, Держприкордонслужби, Служби зовнішньої розвідки та інших військових формувань. Крім того, від військового збору звільнені підприємці, що сплачують єдиний податок.

"Це правильний крок, адже стягувати військовий збір із тих, хто безпосередньо бере участь в обороні держави на різних рівнях, не коректно. Крім того, що рівень заробітних плат там невисокий. А якщо з них вираховувати військовий збір, це означає зменшити їхню купівельну спроможність", - говорить "Знай" Володимир Марченко, аналітик консалтингової компанії AFS.

Читайте також Учасників АТО звільнили від сплати військового збору

Середня зарплата у військових формуваннях України 3 тис. грн, повідомляють у Держстаті. Тобто через військовий збір до сьогодні переважна більшість військових не доотримувала приблизно 450 грн. Ці гроші йшли в Податкову як військовий збір.

"Зрозуміло, що зараз потрібно багато грошей для ведення війни з російськими окупантами, однак їх не можна збирати лише з тих, хто платить податки. В Україні понад 85 відсотків приватних підприємств платять заробітну плату "в конверті", тобто не відраховують взагалі ніяких податків у державу. Перш, ніж встановлювати різні відрахування, уряд мав би здійснити податкову реформу й змусити всіх сплачувати податки", - вважає експерт.

Нагадаємо, у червні Верховна рада скасувала 1,5% військового збору при купівлі іноземної валюти.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори