Україна і США співпрацюватимуть в космічній сфері

Економіка
07.08 05:20
933
0

До кінця року в Україні може з'явитися єдиний космічний центр "Південний". Його планують створити шляхом реорганізації та об'єднання дніпропетровських підприємств "Південмаш" та конструкторського бюро "Південне".

Про це повідомив голова Державного космічного агентства України Олег Уруський, передає "Радіо Свобода".

Проект реорганізації, за його словами, проходить погодження в міністерствах і відомствах. Вже в кінці цього місяця його винесуть на розгляд Кабінету міністрів.

"У процесі реорганізації ми плануємо здійснити і аудит КБ "Південне", і самого заводу. Провести інвентаризацію всього майна, виділення непрофільних активів і далі формування єдиної компанії, як це є у всьому світі. І далі ми повинні прийти до єдиної компанії – ракетно-космічний центр "Південний", з новим цілісно-майновим комплексом, з новим менеджментом", – зазначив керівник космічного агентства.

Раніше, за його словами, для такої реорганізації не вистачало політичної волі. Він додав, що на "Південмаші" майже нічого не змінилося з 1991 року.

Читайте також: NASA продовжить разом з "Роскосмосом" доставляти космонавтів на МКС

Уруський наголосив, що одним з пріоритетів для підприємства є диверсифікації ринків збуту та пошуку нових партнерів, зокрема стратегічне партнерство зі США. Наразі "Південмаш" залежить від російських замовлень на 70 %.

Нагадаємо, "Південний машинобудівний завод" є одним з найбільших українських підприємств, яке виробляє ракетно-космічну техніку. Його створювали як секретний полігон для виробництва ракет у радянські часи.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори