Малому бізнесу дозволили помилятись в податкових деклараціях

Економіка
07.08 16:56
Володимир Мукан
930
0

tsn.ua
І З сьогоднішнього дня власників малого бізнесу звільнили від штрафу в разі неповної сплати податків. Сьогодні президент Петро Порошенко підписав закон №2004, що передбачає внесення змін у Податковий кодекс.

Підписання главою держави цього закону підтримала Ніна Южаніна, голова парламентського профільного комітету.

"Малий бізнес не може забезпечити себе висококваліфікованими кадрами, які б точно не допускали помилок. Якщо помилка справді допущена ненавмисно, то дайте можливість малому бізнесу сплатити суму недоплаченого податку в бюджет, не застосовуючи до нього драконівські штрафи", - пояснила вона.

Читайте також Як вигідно зареєструватись підприємцем

Відповідно до закону, у разі виявлення, що підприємець не повністю сплатив податки, йому дається 10 днів, щоб їх внести на рахунок Фіскальної служби. Якщо підприємець не встигає це зробити у визначений термін, його штрафують на 25-50% від несплаченого податку.

економіст Владислав Загородній
avtopogliad.com.ua
"Це нормальна ініціатива. Особливо актуальна зараз, коли пиво стало підакцизним товаром і потрібно використовувати для його продажу касові апарати", - говорить "Знай" економіст Владислав Загородній.

За його словами, закон №2004 пом'якшить перехід до нових вимог Податкового кодексу.

"Часто малим бізнесом займаються сім'ї. Чоловік займається поставкою і продажем товарів, а дружина веде бухгалтерію. Нерідко трапляються випадки, коли люди ненавмисне вибивають на касових апаратах не те, що потрібно або роблять помилки в заповненні декларації. Думаю, така ініціатива буде корисною для бізнесменів", - каже економіст.

Нагадаємо, закон не поширюється на підприємців, які мають прибутки понад 20 млн. грн. Звільнення від штрафу після помилок у декларації діятиме до 31 грудня 2016 року.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори