Митники і СБУ перешкоджають експорту зерна

Економіка
19.08 19:32
Володимир Мукан
573
0

Українська зернова асоціація наполягає на створенні робочої групи при уряді з вирішення проблем експорту зерна. З такою пропозицією Асоціація звернулася до Наталії Яресько, голови Мінфіну.

"Це вже далеко не перший раз, коли Асоціація просить робочу групу, аби вирішити проблеми з експортом зерна. Як правило це нічого не дає", - говорить Сергій Наливака, директор консалтингової агенції "ААА".

За його словами, основними проблемами як раніше, так і зараз була корупція.

"СБУ-шники, міліція, митна служба затягують процес оформлення документів, вводять якісь додаткові перевірки та норми документів для них. І все це заради однієї мети – отримати від експортерів зерна хабар. Всі розуміють, що фірми, які займаються поставками зерна за кордон, непогано заробляють. Тому й очікують від них "плати за безперешкодний експорт".

Читайте також Компанія Ахметова почала возити вугілля з зони АТО

Цього року в експортерів виникли проблеми із перевезенням пшениці до Західного кордону України, бо в "Укрзалізниці" бракує вантажних потягів. Також у серпні на ринку продажу зерна з'явилися фірми, що за готівку в американській валюті скуповують зерно у заготівельників. Вони не сплачують податків, збирають зерно у своїх сховищах.
Частину вивозять за кордон нелегально. А частину тримають поки не піднімуться ціни на світових ринках.

"Деякі компанії із вироблення зерна хочуть протягнути закон про повернення ПДВ виробникам при експорті зерна. Проте це зараз не потрібно ні для галузі, ні для українського бюджету. Прибутки у виробників і так високі. А держава зараз не має можливості відшкодовувати ПДВ всім експортерам. Загалом жодна комісія при уряді не зможе подолати корупцію. Для цього слід змінювати механізми роботи митниці, міліції та інших перевіряючих органів. Треба провадити цілі реформи галузей", - зазначає експерт.

Нагадаємо, цьогоріч прогнозують великий врожай зерна – 64 млн тонн, що на 0,2 млн більше минулорічного. Завдяки цьому Україна зможе продати більше в інші держави.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори