На продажі квітів заробляють 1500 гривень за два дні

Економіка
06.03 15:10
Володимир Мукан
8118
0

На квітах найбільше можна заробити перед 8 березням та 14 лютого, вважає продавець квітів Оксана Кононенко із Києва. Вона понад 10 років торгує квітами на столичних ринках.
- Після перемоги Майдану прибутки всіх квітників упали. Рік тому люди найменше за весь мій досвід купували квітів як на День закоханих, так і на 8 березня. Проте із цьогорічного лютого попит на квіти став відновлюватися. Популярнішими стали вітчизняні сорти, - говорить продавець. Вона розповідає, як успішно почати бізнес на квітах.

З чого почати?
Квіти замовляють на оптових базах Києва та в передмістях. Цьогоріч оптом їх можна купити від 11 до 15 гривень за штуку. Придбані рослини тримають у ванній кімнаті в холодній воді. Воду бажано підсолодити, щоб квіти довше не в'яли. Кожні 20-30 хвилин провітрювати у приміщенні.
- Найкраще купувати троянди та тюльпани. Рослин, дорожчих 15 грн, не варто брати. На них важко зробити велику націнку. Також бажано не купувати гвоздик і гербер. Вони часто ламаються. Не варто також купувати квіти білого кольору. На них, особливо на герберах, у холодні березневі дні з'являються чорні цятки, - говорить Оксана Кононенко.
Для продажу достатньо закупити оптом 180-200 квіток. Це обійдеться 2200-2800 грн. Також на сітку та целофан для загортання квітів необхідно близько 100-150 гривень. Їх найдешевше продають через інтернет.
- Для заробітку виключно на свята не раджу десь реєструватися приватним підприємцем. Достатньо бути готовим відкупитися від патрульно-постових гарним букетом чи сотнею гривень. Зазвичай вони не дуже прискіпуються до таких.

Як продавати?
Точку з квітами розміщають біля зупинок, входів у метро та на широких перехрестях.
- Бажано обирати місця, де багато людей і немає магазинів із продажу квітів. Вашою перевагою мають бути ще низькі ціни. На торгівлю можна виходити із 14 години до півночі, - радить продавчиня. – Я роблю націнку на кожній квітці 5-7 гривень. Якщо в букеті більше 5 квіток, націнка менша. Розраховую, щоб букет був не дорожчим 75 гривень. Бо як тільки ціна виходить більшою, то покупці починають прискіпуватися й торгуватися. А якщо ціна трьох квіток виходить 35-37 гривень, покупці платять, не вагаючись. На стан рослин не дуже дивляться. За два дні торгівлі перед 8 березням, гуляючи, можна заробити 1200-1500 гривень. Якщо торгувати і вночі, то ще більше. Головне, обрати хороше місце.

До чого бути готовим?

- Варто вивчити ситуацію із продажем квітів навколо. Власники квітникових магазинів і точок в метро не люблять нас, нелегальних продавців. Можуть зумисне поламати квіти й прогнати. Кілька разів мені доводилося через це міняти точку, - розповідає будівельник Валентин Андрієнко. Він щороку з 5 по 9 березня продає квіти біля столичного метро Дорогожичі. – Ще слід остерігатися п'яних. Їх у передсвяткові дні вистачає. Минулого року один такий із пересердя перекинув мені пластикову вазу з трояндами, потоптався по бутонах і пішов. Я його не доганяв, щоб товар не кидати.
Якщо неподалік є банківський термінал, варто кожні 2 години через нього класти гроші на свою картку, радить продавець квітів Дмитро Сагурін. Він три роки працює реалізатором квітів на столичних станціях метро.
- Два роки тому 7 березня мене ледь не пограбували. Один покидьок стукнув у обличчя, інший почав ритися в сумці. Добре, що якийсь чоловік заступився і вони втекли. Так би 2 тисячі витягли б. Після того виручку перевожу на картку, беру на чергування битку. Якось під Майданом бачив, як міліціонери знущалися над бомжем. Вдарили його в обличчя ногою і регочуть. Потім підняли і набризкали йому газовим балончиком в пику і пішли. Він потім кров'ю плював довго.

Витрати

Купівля квітів - 2200-2800 грн
Целофан та сітка для упаковки – 100-150 грн
Доставка квітів або таксі – 400 грн

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори