Роботодавці беруть на роботу схожих на себе

Економіка
24.03 09:51
Володимир Мукан
1137
0

Валерія Цихоня, психолог

Психологічний стан людини на співбесіді не менш важливий, ніж її фахові знання і навички, вважає столичний психолог Валерія Цихоня. Вона розповідає, як справити на роботодавця позитивне враження.

"Часто люди, які йдуть на співбесіду, хочуть сподобатися роботодавцю і через це поводяться нещиро та неприродньо. У таких мало шансів отримати роботу. Адже роботодавець обирає не лише фахівця, а людину, яка працюватиме поряд із ним. Тому зробить вибір на користь цілісної особистості із внутрішнім стрижнем".

Під час співбесіди потрібно поводити себе впевнено, сидіти зручно.

"Невпевнених видають не лише особливості мови, а й поза, у якій вона сидить, жести, рух очей. Це все треба контролювати. Поза не має бути закритою – руки й ноги перехрещеними. Спина повинна бути рівною, але при цьому треба триматися розслаблено. Під час розмови із роботодавцем не варто дивитися в підлогу чи в стелю, це справляє враження невпевненості. Але й в очі роботодавцеві постійно краще не дивися. Це сприйматиметься як виклик, надмірна самовпевненість. Найкраще підтримувати з ним зоровий контакт, а під час замислення можна відводити очі вбік".

На співбесіді не слід погано відгукуватися про попередніх керівників, зловживати гумором.

"Роботодавець може не зрозуміти ваших жартів. Дотепність має бути відповідно до ситуації. У час проходження співбесід не варто відкрито демонструвати свій стиль життя, смаки, політичні вподобання. Це може негативно вплинути на рішення роботодавця. Тому на співбесіду бажано одягати нейтральний одяг, варто заблокувати свої сторінки в соцмережах для сторонніх осіб. Про всяк випадок забрати звідти фото, що можуть суперечити статусу бажаної посади. Адже роботодавці не рідко перевіряють своїх потенційних працівників в інтернеті, аби отримати повніше уявлення про них".

Найпростіше сподобатися роботодавцеві, це уподібнитися до нього – прийняти подібну позу сидіння, говорити таким же тембром голосу та вживати подібні до нього звороти й слова.

"Але це не має бути мавпуванням, повинно виглядати природно. Тоді роботодавець підсвідомо сприйме людину своєю і може вибачити деякі професійні недоліки".

Теги: Роботодавець безробітний як проходити співбесіду Володимир Мукан Валерія Цихоня Психологія співбесіди на роботу
Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори