Росіяни зробили знижку на газ для України на три місяці

Економіка
01.04 12:29
Володимир Мукан
1194
0

Росія надасть Києву знижку на газ, про це вчора заявив російський президент Володимир Путін. Знижку нададуть на три місяця до 1 липня.

"Росія мені нагадує бабцю, що прийшла продавати на базар картоплю за три гривні, а її ніхто не бере. Тому вона мусить скидати ціну. Якщо серйозно, то у зв'язку із санкціями частина європейських країн відмовилися від російського газу. Скоротити поставки погрозила й Україна. Тому в росіян є три варіанти — нікому не продавати газ й спалювати на місці, збирати його в газосховища або зробити знижку Україні. Останній варіант найрозумніший. Адже при спалюванні газу росіяни втратили б такі жадані надходження до бюджету. Старих сховищ для газу в них бракує, на нові немає грошей", - говорить Павло Мельник, директор агенції "МПП-консалтинг".

Росіян непокоїть тенденція скорочення споживання газу в Україні. Це означає, що держава виходить зі сфери впливу росіян.

"2003 року ми споживали 70 мільярдів кубів. 2013 — 49 мільярдів, а зараз 40. За останній рік багато будинків утеплили, перевели на палети. Люди стали використовувати менше газу через його подорожчання. Підприємства скоротили споживання через війну на сході. Якщо така тенденція буде й надалі, ми зможемо обійтися без російського газу. Адже в 1980-х роках ми видобували 56 мільярдів кубів. Це перекриває наші витрати", - говорить експерт.

Теги: Російська знижка на газ Павло Мельник Володимир Путін крах російської економіки ціни на газ
Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори