Військовим з АТО пропонують роботу для студентів

Економіка
05.04 15:46
Віктор Іванчук
1077
0
Фото: dcz.gov.ua

Бійці, які повернулися із зони АТО до цивільного життя, шукають роботу охоронцями та водіями. Претендують на найменшу зарплатню - 3-4 тис. гривень. На сайтах з працевлаштування багато таких резюме військових.

22-річний Павло Д. зі Львова шукає роботу охоронцем. Пише, що приймав участь в бойових діях на сході, отримав статус учасника АТО. Хоче отримувати 3 тис. грн. Киянин 24-річний Микита Щ. претендує на 4 тис., теж хоче бути охоронцем. Зауважує, що поки не має документів. Загубив паспорт на сході. 34-річний Сергій з Дніпропетровську готовий працювати охоронцем, ревізором, поліграфологом або монтажником із зарплатнею в 4 тис. грн.

"Рік був стрілком в зоні АТО, брав участь у звільненні Маріуполя, вмію облаштовувати стаціонарні та тимчасові блокпости, перевіряти транспорт, обороняти місто та забезпечувати в ньому оборону", - пише про себе.

"Працювати, щоб можна було жити і не зводити кінці з кінцями", - хоче 26-річний Роман Володимирович з Києва. Він шукає роботу водія, яким працював в АТО. А в березні був звільнений в запас. Має свій "ДЕУ" на газу, погано володіє комп'ютером. Добре знає "українську та суржик". Претендує на 5 тис. грн.

Готовий працювати особистим водієм за 3 тис. грн. 34-річний Євген Олександрович з Дніпропетровську.

"Комунікабельний, виконавчий, чесний. З усією серйозністю ставлюся до виконання роботи, покладених завдань, поставлених керівництвом. Суворо дотримуюся конфіденційності, психологічно стійкий до стресів. Шкідливих звичок не маю", - пише про себе.

Роботодавці кажуть, що демобілізовані військові готові працювати на найменш оплачуваній роботі.

"Ситуація в них склалась така, що терміново потрібні гроші.Зараз вакансій найбільше для охоронців та водіїв. А хлопці, які повернулися з війни, майже рік відточували військову майстерність, тому і намагаються реалізувати себе саме в цих професіях. Це єдине, що вони вміють добре робити. Навіть, якщо платять по мінімуму", - пояснює контент-експерт сайту "Rabota.ua" Тетяна Пашкіна.

Експерт додає, що роботодавці ставляться до військових по-різному.

"Одні намагаються підтримати. Навіть, якщо не можуть підняти зарплатню, то додатково виписують премії. Були в нас роботодавці, які винаймали житло своїм співробітникам. Але є й такі, хто не хоче брати до себе учасників АТО. Бо їм незручно. Не можуть виділити час на адаптацію нового співробітника. В маленьких компаніях, де в штаті 15 людей, пояснюють, що не готові "возитися" з людьми, які були в постійному стресі тривалий час. І не були з цього стану виведені коректно. Тобто, не хочуть ускладнень та конфліктів", - розповіла "Знай" Пашкіна.

Вона радить військовим, які повернулися до цивільного життя, окрім вакансій охоронців та водіїв, шукати вакансії в розділах "Робота для студентів".

"Є фірми, які набирають на роботу людей з нуля. Тобто, без жодного досвіду. Вчать їх - як спілкуватися, поводитися. Зазвичай, це робота в офісах, та дружніх колективах. Наприклад, операторами кол-центрів або менеджерами з продажів. Пропонують зарплатню до 6 тис. грн. Багато вакансій є для кур'єрів та волонтерів. Також, шукають собі офіціантів піцерії, ресторани та кафе", - каже експерт.

Автор матеріалу: Віктор Іванчук

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори