Нафта знову почала дешевшати

Економіка
21.04 17:02
Володимир Мукан
813
0

Сьогодні вперше за останній тиждень вартість нафти почала падати. Сировина тепер коштує не 64 долари за барель, а 63,25. Незначне падіння цін на нафту пояснюють тим, що американські запаси "чорного золота" за останній місяць виросли на 2,4 млн тонн.

"На світових ринках зараз нафти більше ніж треба, тому далі буде незначна тенденція до подешевшання сировини", - говорить "Знай" Олександр Сіренко, аналітик компанії "ЮПЕКО".

Матеріал за темою Після зняття санкцій з Ірану нафта подешевшає

до 10 доларів за барель

На підвищення вартості нафти на світових ринках можуть вплинути збройні конфлікти в районі видобутку нафти та попит на сировину. Якщо попит скорочуватиметься, нафта дешевшатиме.

Не зважаючи на незначне зниження цін на сировину, вартість пального в Україні не змінилася. Бензин марки "А-95" продають від 20,5 до 22 грн, залежно від бренду автозаправної мережі.

"Такі ціни зберігатимуться й у наступні кілька місяців. Вони мало залежні від цін на нафту. На вартість нашого бензину більше впливає девальвація гривні та політично-економічна ситуація. Наприклад, минулого року на світових ринках вартість нафти різко обвалилася, а вартість бензину в Україні збільшилася утричі. Спрацював фактор знецінення гривні", - пояснює аналітик.

Матеріал за темою "Половина пального в Україні – контрабандне" - експерт

Вартість бензину залежатиме від курсу.

"А також від частоти його коливань. Якщо він буде коливатиметься щотижня, пальне подорожчає. Якщо ж зберігатиметься теперішня ситуація, ціни на пальне не зміняться", - каже Олександр Сіренко.

Нагадаємо, у кінці минулого тижня у Тегерані пройшли перемовини між США, провідними європейськими країнами та Іраном. Ірану запропонували відмовитися від двох третин потужностей з виробництва ядерної зброї в обмін на зняття обмежень з продажу нафти. Тому восени очікується суттєве зниження цін на нафту.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори