До травня банки мають назвати реальних власників — НБУ

Економіка
27.04 11:47
Володимир Мукан
768
0

До кінця цього місяця всі комерційні банки зобов'язані назвати своїх реальних власників. Таку вимогу висунув Нацбанк. Оприлюднення прізвищ справжніх власників фінустанов допоможе притягувати до відповідальності винних у банкрутстві банків.

"Це справді потрібна ініціатива. Якщо всі банки оголосять реальних власників, можна буде відсотків на 40-60 зменшити навантаження на Фонд гарантування вкладів. Адже зараз при банкрутстві банків мільйонерів всі борги віддає держава. Відтепер з ініціативи НБУ проводитимуть кримінальне провадження на власника банка. Через суд вилучатимуть його майно та арештовуватимуть рахунки. За рахунок цього й погашатимуть борги перед клієнтами", - говорить Володимир Марченко, економіст консалтингової компанії АФС".

За останні 15 років збанкрутувало понад 50 банків. Жодного власника не притягли до суду.

"Взагалі то і за існуючого законодавства це можна було б зробити. Прокуратурі та міліції не складно забрати на допит і в СІЗО директора фінустанови, його заступників і секретарок. За півдня правоохоронці б вже знали, хто власник і могли б його затримувати. Однак міліція у нас працює, коли треба спіймати крадія в супермаркеті чи продавця без відповідних документів в підземному переході. Майже всі банки належать впливовим бізнесменам та чиновникам, тому для правоохоронців і НБУ — це недоторкане майно", - говорить експерт.

Він вважає, що ініціатива Нацбанку не дасть ніяких результатів.

"По-перше, публічні власники можуть переписати банки на підставних осіб. По-друге, у структурі теперішнього НБУ 80 відсотків старих кадрів. Вони не чіпатимуть комерційні банки. Очевидно, мають із ними домовленості. Інакше як пояснити, що така ініціатива з'явилася не перед масовим банкрутством фінустанов, а після".

Нагадаємо, що за останні два роки в Україні збанкрутувало понад 35 банків. У більшості з них статутний капітал був меншим вказаного у документах.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори