Українцям не вистачає коштів для вкладів в накопичувальну пенсійну систему

Економіка
18.05 20:55
2346
2
Українцям не вистачає коштів для вкладів в накопичувальну пенсійну систему

Директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАНУ Елла Лібанова вважає, що тотальна недовіра українців до банківської системи та відсутність "зайвих" коштів призведе до того, що українці не вкладатимуть свої заощадження в нову накопичувальну систему. Не останній приклад в цьому процесі відіграли недержавні фонди, які давно існують в Україні, однак громадяни не поспішають нести туди свої "кровні".

"Добровільна накопичувальна система у нас існує і зараз. Тобто ви можете піти до недержавного пенсійного фонду, відкрити рахунок і відкладати певну суму кожного місяця. Але так вийшло, що коли запроваджували реформу на початку 2000-х, ставки, які робили на недержавне добровільне накопичувальне страхування, не виправдались. Люди не пішли туди з різних причин. Головна з них – низький рівень життя, до цього додається недовіра до відповідних структур", - пояснила експерт під час інтерв'ю для видання "Голос країни".

Читати також: Банківська мафія перемогла систему електронних торгів

Лібанова переконана, що українці не довіряють банкам, тому нова накопичувальна система не викликає у них позитиву.

"І до банківських структур, і до накопичувальних фондів. Люди в це не вірять і не хочуть нести туди гроші. І цей експеримент, не хочу сказати, що він провалився, але не дав тих результатів, на які розраховували. Обов'язкова накопичувальна система означає, що певні вікові категорії населення - зараз за проектом це всі, кому менше 35 років - будуть обов'язково брати участь у накопичувальному пенсійному страхуванні.", - повідомила Лібанова.

Нагадаємо, віце-прем'єр Павло Розенко анонсував, що накопичувальна пенсійна система має стартувати вже із 2017 року.

Теги: накопичувальна пенсійна система, українці

Коментарі

Гість
Гість
18.05.2016 / 21:48
Какая накопительная система в наших то условиях.? Розенко либо дурак или падлюка .Как можно накопить если курс доллара у нас за 12 лет с 4 гривен за доллар стал 25.Стоимость товаров длительного пользования вся привязана к курсу доллара. В том числе сейчас , - дополнительно и стоимость коммунальных услуг привязали к доллару.Пенсия в 2004 году была 2000гр - 500 долларов и 2016 год 2000:25=80 долларов.
Укроп
Укроп
18.05.2016 / 21:22
А что, у кого то (даже у авторов закона) в этом были сомнения, если рядовым украинцам не хватает благодаря отечески заботливому правительству, послушно заглядывающему ради очередной подачки в рот МВФ и Евросоюзу, денег на самые насущные нужды?

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори