Араби випускатимуть українські Ани

Економіка
14.05 13:27
Володимир Мукан
3075
0

ДП "Антонов"
Ан-132. Його випускатимуть в Саудівській Аравії. Це важкий вантажний літак, призначений для використання у спекотних умовах. Ця модель покликана замінити АН-32. Проте серійно літак ще не випускають в Україні

Фахівці Саудівської Аравії будуть модернізовувати й випускати українські літаки Ан. Цього тижня Україна та Саудівська Аравія підписали угоду про спільне виробництво літаків моделі Ан-132. Про це повідомляють в прес-службі ДП "Антонов".

З цього місяця Науково-технологічний центр імені короля Абдулазіза та вітчизняний ДП "Антонов" почнуть доопрацювання АН-32. Поліпшать умови у кабіні екіпажу, оснастять літак сучасними навігаційними системами американського виробництва. Також дообладнають машини комп'ютерними пристроями, завдяки яким можна буде збільшити дальність польоту.

"Ця співпраця корисна для України не лише в сенсі покращення якості машин, а й у збільшенні обсягів замовлення. Арабські фахівці з літакобудування, як і європейські, суттєво відстають від українських. Вони можуть лише дообладнувати, тюнінгувати та пристосовувати машини до своїх потреб. Створити з нуля літак українського рівня для них - непосильне та дуже дороге завдання. Тому, маючи угоду із арабами, отримуємо гарантію на купівлю з їхньої сторони великої партії наших машин", - розповідає "Знай" Олександр Стецюк, кандидат технічних наук, спеціаліст з літакобудування.

ДП "Антонов"
Ан-32. Цей літак модернізовуватимуть спільно з арабами. Він призначений для транспортування вантажів у тяжких кліматичних умовах. Витримує температуру від -40 градусів до +55. Вартість літака від 6 до 9 мільйонів доларів

На думку фахівця, "Антонову" треба розширювати співпрацю із країнами Євросоюзу. Це може принести у кілька разів більші прибутки, ніж від співпраці з арабами.

"У нас випускають найбільші літаки у світі. Їм немає аналогів. Наприклад, "Руслан", другий за величиною літак після "Мрії", може перевозити 171 тонну вантажу. Такі вже використовують для транспортування військових вантажів НАТО та США. Якщо завод не припинятиме модернізації цих машин та розробки нових моделей, можемо розраховувати на великі надходження до бюджету завдяки іноземним замовленням. Адже вже зараз підприємство сплачує щороку у державу 120-130 мільйонів гривень податків. Якщо замовлень стане удвічі більшим, надходження до бюджету зростуть до 190-200 мільйонів", - каже експерт.

Матеріал за темою Азербайджан купить 10 нових літаків Ан-178

Нагадаємо, цього року ДП "Антонов" включили до "Укроборонпрому", тому частина прибутків підприємства йтиме на потреби Збройних сили України.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори