Євросоюз надав Україні 1,8 млрд євро

Економіка
22.05 13:25
1548
0

Сьогодн на саміті Східного партнерства у Ризі Україна та ЄС підписали Меморандум про надання макрофінансової допомоги Україні у розмірі 1,8 млрд євро. Перший транш у 600 млн перерахують вже у другій половині червня.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку України.

На зустрічі були присутні міністр фінансів Наталія Яресько, голова Нацбанку Валерія Гонтарєва та віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

"Ми отримали дуже великий пакет допомоги з боку міжнародної спільноти. 1 млрд 800 млн – це складова загальної програми допомоги в розмірі 40 млрд долларів. Вона розрахована на 4 роки. У нас є чіткий план щодо реструктизації боргів. Цим дуже активно займається уряд. Дуже швидко ми матимемо позитивне рішення. Загальний пакет програм допоможе провести реформи та перебудувати всю економіку, враховуючи дисбаланси, які склались у країні за останні 20 років", - заявила голова НБУ.

Читайте також: ЄС надав кредит Україні за наднизькими відсотками

Загалом, кошти пакета макрофінансової допомоги відповідно до меморандуму надходитимуть трьома траншами по 600 млн євро – два транші в 2015 році і один у 2016 році.

Однією з умов отримання другого траншу є прийняття Національним банком критеріїв для визначення операцій із пов'язаними особами. А умовою отримання третього траншу в напрямку реформування фінансового сектора є створення центрального кредитного реєстру для покращення оцінки банками кредитного ризику та зниження в середньостроковій перспективі частки проблемних кредитів.

За повідомленням НБУ, регулятор вже працює в цьому напрямку.

Також повідомляється, що виділення другого й третього траншів відбуватиметься не раніше ніж через три місяці після виділення попереднього й у разі позитивного висновку Європейської комісії щодо виконання нашою країною структурних реформ у рамках меморандуму з ЄК та задовільного виконання програми з МВФ.

Нагадаємо, Єврокомісія запропонувала надати Україні нову макрофінансову допомогу 8 січня 2015 року. 25 березня ідею підтримав голосуванням Європарламент.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори