Американці заклали у держбюджет 500 мільйонів на Україну

Економіка
12.06 09:45
Володимир Мукан
696
0

513,5 мільйонів доларів на підтримку українського уряду закладено у федеральному бюджеті США на 2016 рік. Про це йдеться у матеріалі дослідницької служби Конгресу США.

В Україну гроші виділятимуть з фондів економічної підтримки. Вони призначені для проведення економічних реформ, просування демократії та боротьби з корупцією. Якщо реформи будуть вдалими, в подальшому американці нададуть кредит 1 мільярд доларів.

"Поки немає інформації про конкретну програму, за якою ці гроші перераховуватимуть в Україну. Але якою б вона не була, це дуже позитивна новина. Зазвичай американці виділяють кошти під реформи. Тому, швидше за все, вони їх надішлють у спецфонд бюджету України. З нього можна буде брати гроші, якщо буде готовою база для реформ. Американські економісти будуть моніторити ситуацію в Україні", - говорить "Знай" Дмитро Боярчук, директор консалтингової компанії "Кейс-Україна."

Матеріал за темою Канадський уряд надасть 5 мільйонів доларів на українську поліцію

Є ймовірність, що Україна не зможе скористатися допомогою США.

"Якщо американські фінансові спеціалісти побачать, що навіть основи для проведення реформ немає, вони заблокують кошти у спецфондах. Даку практику використовували в інших країнах. Проте, думаю, у нас такого не буде. Бо йде війна, багато коштів з бюджету йдуть на озброєння. Тому влада робитиме все, аби не втратити цю допомогу", - прогнозує експерт.

Крім України, США планує виділити допомогу ще 15 країнам. Найбільше отримає Ізраїль - 3,1 мільярдів доларів, Афганістан - 1,5 мільярдів доларів і Єгипет - 1,45 мільярдів доларів.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори