Через борги Януковича росіяни оголосять дефолт Україні

Економіка
12.06 12:05
Володимир Мукан
1833
0

Цього місяця російська влада очікує від України 75 мільйонів доларів платежу за кредитом. Якщо не отримає цих коштів, сприйматиме це як дефолт України. Про це на одному з російських каналів заявив заступник міністра фінансів Російської Федерації Сергій Сторчак.

"Йдеться про 3 мільярда доларів, які позичили у грудні 2013 року під час Революції Гідності. Їх брав колишній президент Віктор Янукович, аби не допустити різкого падіння гривні та поповнити золотовалютні резерви. Звернувся до росіян після того, як не отримав позики від Євросоюзу та Міжнародного Валютного Фонду та вирішив не підписувати угоду про Асоціацію з ЄС", - говорить "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

Матеріал за темою "Частину зовнішніх боргів України має віддавати Путін" - економіст Олексій Лупоносов

Позику надали у вигляді євробондів – Росія викупила частину українських єврооблігацій на 3 мільярди доларів. Однією з умов позики було право російської влади вимагати дострокового погашення боргу, якщо держборг України перевищить 60% обсягу ВВП.

"Справді, у росіян є всі важелі вважати Україною дефолтною державаою. Думаю, вони так і зроблять. Однак Україні від цього ні холодно, ні жарко. Дефолт загрозливий для країн тим, що до них зникає інтерес приватних інвесторів, міжнародні кредитори перестають допомагати, зникає привабливість держави для бізнесу. Через війну, яку розв'язали росіяни, до нас не має ні інвестиційного, ні бізнесового інтересу вже півтора роки. Міжнародні кредитори й так нам неохоче дають гроші, бо ми не погасили старі позики. Тому нічого страшного в цьому немає", - пояснив експерт.

Матеріал за темою "Україні не уникнути технічного дефолту" - експерт

Доходи та витрати населення від цього також не зміняться.

"Для людей не буде ніякої різниці. Теоретично Україна може до кінця червня десь знайти три мільярди і віддати Росії. Але після цього ніякого економічного піднесення не буде. Це не стане показником інвестиційної привабливості країни".

Матеріал за темою Росія судитиметься з Україною за непогашений кредит

Олександр Жолудь вважає, що у теперішній ситуації недоречно погашати перед Росією борги.

"І не через те, що їх брав Янукович. Основна причина – це колосальні збитки, які росіяни нанесли нам за останній рік. Наша влада має через суд примусити росіян відшкодовувати їх. Ці три мільярди будуть десятою частиною від них", - каже Олександр Жолудь.

Нагадаємо, у січні російський прем'єр Дмитро Мєдвєдєв заявив, що Росія буде вимагати від України дострокового погашення боргу через недотримання умов кредиту.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори