Держава вибачила Клюєвим 230 мільйонів євро

Економіка
12.06 12:19
Володимир Мукан
2487
0

Компанія братів Клюєвих не повинна відшкодовувати державі 230 мільйонів євро. Таке рішення виніс Вищий господарський суд. Судді скасували рішення нижчих судів, за яким гарантом повернення позики та поручителем була підконтрольна Клюєвим фірма "Актив Страхування".

Три роки тому "Завод напівпровідників", який опосередковано належить колишньому народному депутату Сергію Клюєву, взяв у державного "Укресімбанку" кредит до 2017 року й не погашає його.

"Це типова ситуація для України. Колишні чиновники оформили масу подібних кредитів. Через це зовнішній борг нашої держави такий великий. Адже велика частина із позик оформлена під гарантії держави", - говорить "Знай" Олексій Лупоносов, доктор економічних наук, керівник порталу ua-banker.com.ua.

Матеріал за темою "Втеча Сергія Клюєва була вигідна усім" - правозахисник

Загалом борги України перед іноземними державними і приватними кредиторами становлять 110 мільярдів доларів.

"Вся проблема в тому, що наша влада намагається їх гасити. А треба спочатку розібратися, хто їх брав і для чого. З цієї суми величезна частина кредитів, які набирали "регіонали", користуючись своїм становищем. За великим рахунком, у них за це треба відсуджувати все майно. Однак із цим маємо іншу проблему, середня й нижча ланка чиновників і виконавців не готова до змін, вони всіляко саботують рішення із центру. Поки не буде докорінних реформ у всіх сферах, неможливо буде навести лад у фінансовій системі країни", - каже експерт.

Нагадаємо, депутата Сергія Клюєва оголосили в розшук.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори