Футбол по-багатому: верхівка "Ощадбанку" злітала на матч за 1 мільйон гривень

Економіка
15.07 09:00
Володимир Мукан
50844
4

Вище керівництво державного Ощадбанку в травні літало у Варшаву на фінал Ліги Європи з футболу. Для цього замовили чартерний рейс вартістю щонайменше 0,7 мільйона гривень. Про це стало відомо з відкритих джерел.

На борту були голова банку Андрій Пишний із дружиною Людмилою, його заступники Анатолій Барсуков, Євген Драчко, Ірина Земцова, Андрій Стецевич та Антон Тютюн, а також члени наглядової ради Світлана Войцеховська і Роман Греба. Загалом до Варшави спецрейсом полетіло15 пасажирів, а на зворотному шляху з матчу в літаку виявилося вже 27 осіб.

"У країні йде війна. Вона вимагає колосальних затрат, тому держава бере іноземні кредити, просить допомоги у сусідів, залучає кошти населення, їй нічим наповнювати бюджет. А верхівка "Ощадбанку" спускає гроші в своє задоволення. Це неприпустимо", - говорить "Знай" економіст Владислав Загородній.

Минулого тижня керівництво "Ощадбанку" провело переговори із Комітетом кредиторів щодо реструктуризацію боргу 1,3 мільярда доларів. Причиною була неможливість надалі обслуговувати свої кредити.

"Такі витрати щонайменше суперечать здоровому глузду й елементарному підходу до планування видатків і доходів. Ні, це не означає, що Ощадбанк мав цю суму передати армії чи роздати бідним. Не обов'язково. Він міг би інвестувати її в щось і через рік-два отримати удвічі більше", - говорить він.

Керівництво Ощадбанку здійснювало політ через приватну компанію "Аеростар". Там найдешевший політ пропонують за 0,7 мільйона гривень без урахування аеропортових зборів і оренди VIP-залів.

"Цей випадок — це виклик Генпрокуратурі й керівництву Нацбанку. Якщо вони заплющать на це очі, не здійснять повноцінного розслідування, то так робитимуть й інші чиновники. Невдовзі можемо почути, що якийсь чиновник із Міністерства оборони відпочивав за державні гроші на Мальдівах, поки наша армія відбивала наступи російських окупантів".

Матеріал за темою "Пенсійна реформа Розенка збереже старі корупційні схеми" - експерт

На думку економіста, питання з розтратами державних грошей варто присікати в період кризи та війни жорстко. Це дозволить зберегти державні кошти та уникнути корупції.

"Справедливо було б, якби керівництво Ощадбанку звільнили і повністю конфіскували у них все майно. Тоді інші чиновники сто разів подумали б перед тим, як витрачати державні гроші. Саме зараз настав той час, коли поблажок за фінансові оборудки та злочини не має бути", - наголошує експерт.

Матеріал за темою Держава вибачила Клюєвим 230 мільйонів євро

Нагадаємо, дорогими чартерними рейсами за державні кошти літалаиРаїса Богатирьова, Віктор Балога, Юлія Тимошенко, Микола Рудьковський, Андрій Клюєв, Костянтин Грищенко, Сергій Льовочкін, Юрій Бойко та інші політики та чиновники.

Жодного з цих них Генпрокуратура не зобов'язала відшкодувати витрачені державні гроші та не притягнула до відповідальності.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

Коментарі

Nastia
Nastia
26.06.2015 / 19:58
Обычно в нормальных странах,если чиновников подозревают в подобном нецелесообразном использовании возможно не своих денег, чиновники самостоятельно идут в отставку. Это дело чести. А у наших, ни совести ни чести
Анатолий Кваша
Анатолий Кваша
21.06.2015 / 17:59
За подобные деяния президент должен потребовать от правительства отставки всех клерков которые были причастны к полету. А тех кому позволяет здоровье и возраст мобилизовать для службы в зоне АТО
Ярослава Титова
Ярослава Титова
17.06.2015 / 16:44
Колективне спростування некоректної інформації в ЗМІ з приводу відвідування футбольного матчу представниками АТ «Ощадбанк» У зв’язку із появою та розповсюдження некоректної інформації в ЗМІ, вважаємо за необхідне повідомити, що поїздка мала особистий характер, була організована за власний кошт та у неробочий час. В редакцію видання направлені всі документи, що підтверджують факт проведених оплат за власні кошти. Щодо поїздки повідомляємо наступне: - Деякі члени правління Ощадбанку літали до Варшави на футбольний матч фіналу Ліги Європи 27 травня 2015 року та повернулися до Києва вночі 28 травня 2015 року - Всі витрати були оплачені за власний кошт. У зв’язку із неможливість скористатися рейсовим літаком, було прийняте рішення скористатися чартерним рейсом. Вартість квитка на одну особу на даному чартерному рейсі дорівнювала 17 000 грн, що підтверджується платіжними документами та є співставною із вартістю квитків на регулярний рейс Київ-Варшава за кілька днів до вильоту Ще раз наголошуємо та беремо на себе відповідальність за достовірність наданої інформації. Підтверджуємо, що жодної гривни банківських та державних коштів на поїздку витрачено не було. Оскільки у редакцію надані всі підтверджуючі документи, ми наполягаємо на спростуванні некоректної інформації та об’єктивному висвітленні фактів, що мають вплив на репутацію не лише конкретних осіб, а і державного банку. Члени правління Ощадбанку
Редакція
Редакція
26.06.2015 / 18:22
Редакція інформаційного порталу Знай у відповідь на повідомлення представників Ощадбанку що до надання документів, які нібито спростовують витрачання бюджетних коштів керівництвом і іншими співробітниками фінансової установи для оплати ними перельоту на футбольний матч у Варшаву, заявляє -- ні поштою, ні кур'єром, а ні в інший спосіб таких документів до редакції не надходило. Наголошуємо на тому, що аби представники установи справді мали мету надати документи про спростування, то як люди, які орієнтуються в правилах подання матеріалів такого гатунку, дотримувались би відповідних норм, а саме - зателефонували до редакції, поставили до відома керівництво видання про претензії, попередили про факт передачі, чи пересилки документів в той чи інший спосіб, подали відповідні реєстраційні номери бланків оформлення кореспонденції і таке інше... Подібних дій зроблено не було. Тому повідомлення від Ощадбанку, про надання спростовуючих документів, не відповідає дійсності.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори