Нацбанк підняв курс долара на 80 копійок

Економіка
17.06 09:48
Володимир Мукан
657
0

Сьогодні американську валюту продають в обмінниках і банках всередньому за 22,5 гривень, купують — за 21,2 гривень. На міжбанку долар продають за 22,1 гривень, купують — за 21,85 гривень. Нацбанк встановив офіційний курс 22,14 гривень. Це на 80 копійок більше, ніж вчора.

"Курс стабілізується лише в тому випадку, коли стабільною є банківська, економічна та політична ситуація в країні. Тоді стратегія взаємодії бізнесу із державою визначена, зовнішня політика та товарообмін з іншими країнами також має певну стратегію. Зараз ми не маємо жодного з цих трьох факторів стабільності", - говорить "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

На його думку, поки немає передумов для економічної стабілізації в Україні.

"В Україні йде війна, також точиться війна у владних колах. Паралельно здійснюються реформи, з яких далеко не всі вдалі. Звісно, що за такої ситуації бізнес тяжіє до збережень у доларах, а експортери не поспішають заводити валюту в Україну", - говорить експерт.

Олександр Охріменко не береться прогнозувати точного курсу до кінця місяця.

"Звісно, такого стрибка, як у січні не буде, але сказати точний курс мені дуже важко. Курс до кінця місяця вартість американської валюти залежатиме від політичної ситуації. А також від вдалого проведення реформ. Поки не бачимо ефективних змін. Якщо влада зробить паузу в реформах хоча би на кілька місяців, можливо, тоді ситуація трохи стабілізується. Бізнес зрозуміє, що щомісяця до якихось нових законів і положень пристосовуватися не треба. Заводитиме більше грошей в Україну. Курс збалансується," - вважає фахівець.

В консалтингових компаніях "МПП-консалтинг" і AFS до кінця місяця прогнозують офіційний курс 22,3-22,5 гривень.

Нагадаємо, з вчорашнього дня курс долара різко почав рости. Американська валюта подорожчала на 40 копійок. В обмінниках і банках її продавали за 22,2 гривень, купували– за 21 гривню.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори