До 1 липня пришлють платіжки з податком на нерухомість

Економіка
18.06 12:01
Володимир Мукан
1929
0

Цього та наступного тижня Державна фіскальна служба України розішле українцям платіжки з нарахованим податком на нерухомість. Про це повідомляють на офіційному сайті установи.

Проте не все майно населення встигли занести до електронної бази державного реєстру, тому частина українців платіжки не отримає, попереджають у відділі адміністрування майнових податків Державної фіскальної служби. Тим, хто маю нерухомість великої площі, потрібно самому прийти у районне відділення служби, заповнити квитанцію і оплатити у банку податок.

"Податок на нерухомість тільки починає працювати, тому, звісно, з його сплатою будуть деякі труднощі. Потім процес налагодять", - говорить "Знай" Володимир Степенко аналітик консалтингової компанії "СВ-девелопмент".

Матеріал за темою: Для учасників АТО держава закупить 1500 квартир

Зараз неоподатковувана площа нерухомості залежить від типу житла та його площі. Податок не беруть із квартир площею до 120 квадратних метрів і будинків до 250 квадратів. Якщо у власника кілька об'єктів нерухомого майна, неоподаткований мінімум становить 370 квадратних метрів.

"Податок нараховують лише на житлову нерухомість. Якщо, наприклад, квартира площею 120 квадратів, це не означає, що вона повністю підпадає під оподаткування. У ній є коридори, ванна, вбиральні, кухня, комірчина. Житлова площа в ній може бути взагалі метрів 80. Те саме стосується і приватних будинків. Гаражі, курники та сараї податком не обкладатимуть", - каже аналітик.

Матеріал за темою "Квартири в новобудовах дешевшатимуть" - експерт

Одним із способів уникнути податку на нерухомість є переобладнання житлових кімнат під нежитлові.

"Наприклад, із кімнати зробити їдальню, або вибити стіну і розширити кухню. Проте навряд чи такі затрати на перепланування перекриють витрати на податки. Адже він і не такий великий. За кожні 10 квадратів переплата становитиме 120-125 гривень у рік".

Матеріал за темою Оренда столичних квартир подешевшає

Нагадаємо, з наступного року власники магазинів і готелів також платитимуть податок на нерухомість. Цього року для них встановлено пільговий період.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори