Оскал реформ: мережа фастфуду звинувачує податкову в здирництві

Економіка
18.10 16:16
Геннадій Філіппов
9900
0

З восьмої години ранку під стінами Державної податкової Інспекції Печерського району Києва зібралися працівники відомої мережі ресторанів громадського харчування. Замість того, щоб роздавати ранкову порцію гамбургерів, сьогодні вони роздають листівки з описом ситуації, заручниками якої стали. За словами менеджменту компанії, протягом ось уже двох тижнів підприємство не може здійснювати операційну діяльність, оскільки їхні рахунки були неправомірно заарештовані. Портал "Знай.ua" вирішив розібратися, що ж відбувається довкола відомої мережі швидкого харчування.

На голові червона кепка, в руках транспарант. Працівники Макфоксі, у яких закінчуються запаси, зустрічають податкових міліціонерів холодними гамбургерами і гучномовцями. Атмосфера дружня, але санкціонований мітинг охороняють бійці нацгвардії.

Оскал реформ: мережа фастфуду звинувачує податкову в здирництві

Анастасія приїхала на мітинг з Сум. Вона відповідальна за тамтешній ресторан. Прийшла на роботу ще будучи студенткою 4 роки тому. Вдячна керівництву, що повірили в неї і дали можливість молодій дівчині проявити себе на керівній посаді. Каже, що намагається відповідати очікуванням. Робота, по суті, дала їй не тільки стабільний дохід і впевненість, але й зробила її більш дисциплінованою, відповідальною. Сьогодні у неї в підпорядкуванні 12 чоловік персоналу. Молодшому - 18 років. Старшому - 35. У двох співробітників сім'ї - по двоє дітей в кожній. Під стінами податкової мерзне, щоб відстояти право на роботу для себе і ввірених їй людей. "У Сумах нормальну роботу днем ​​з вогнем не знайдеш. А тут і офіційне працевлаштування, і зарплата хороша. Не скажу, скільки заробляю, але на ці гроші я хоч прожити можу. А тут і їх немає. І не зрозуміло, чи будуть".

Оскал реформ: мережа фастфуду звинувачує податкову в здирництві

Бути чи не бути

Крім пересічних працівників мережі ресторанів, яких по всій Україні налічується понад двісті осіб, на акцію протесту прийшов і весь топ менеджмент підприємства. Серед них і виконавчий директор Олександр Садовничий. Прийшов, щоб передати фіскалам вимоги присутніх працівників. "Наші вимоги прості: розблокувати рахунки і припинити тероризувати співробітників підприємства щоденними перевірками і встановленим стеженням. Ми не згодні з результатами перевірки і зараз намагаємося їх оскаржити в установленому порядку, що в силу нашого законодавства і процедури займає багато часу".

Оскал реформ: мережа фастфуду звинувачує податкову в здирництві

Всього 1 мільйон і питання - вирішено

Про юридичними подробицями протистояння Макфоксі і ДФС ми поспілкувалися з адвокатом компанії - Олександром Кучеренко. За його словами, все почалося ще в травні, коли за результатами перевірки, податкова міліція нарахувала підприємству 650,000 гривень штрафних санкцій та розпочала за даним фактом кримінальне провадження. Звинуватили в несплаті ПДВ і податку на прибуток. Ясна річ, керівництво компанії вирішило оскаржити результати перевірки, особливо з огляду на те, що за 7 років роботи компанії в Україні, це не перший випадок, коли податківці знаходять "порушення", факт яких потім в судовому порядку відстояти не можуть у силу їх безпідставності, що свідчить лише про "плановість" завдань з виявлення порушників. Спочатку справа йшла без особливого галасу, керівництво компанії йшло на зустріч працівникам відомства, надаючи необхідні документи і відомості, співпрацюючи виключно в правовому полі.

Оскал реформ: мережа фастфуду звинувачує податкову в здирництві

Так тривало до певного моменту. "Запросили нас на зустріч. Мене, головного бухгалтера та директора. В ході цієї зустрічі нам запропонували заплатити 1 мільйон гривень не чекаючи судового рішення щодо оскарження рішень про донарахування податків за актом перевірку і після цього підприємство обіцяли залишити в спокої. І це при тому, що самих штрафних санкцій було всього на 650 тисяч. Очевидно, цей факт нікого з них не збентежив" - розповідає адвокат.

Після того, як керівництво компанії вирішило відхилити "неформальну пропозицію", у компанії і почалися основні проблеми: обшуки, виїмки документів і техніки, візити представників податкової і прокуратури в ресторани мережі, здійснення інших дій, явно спрямованих на створення незручностей в нормальній роботі компанії.

У підсумку, згідно з рішенням судді Печерського районного суду Києва, на основні рахунки компанії було накладено арешт, що, власне, і поставило під загрозу життєздатність компанії.

Оскал реформ: мережа фастфуду звинувачує податкову в здирництві

"На даний момент ситуація така: ресторани, розташовані в Києві, так-сяк зможуть протриматися, а ось в регіонах - ні постачальникам заплатити ми не можемо, ні інкасацію провести" - розповідає Олександр Кучеренко, - "Тому, щоб хоч якось звернути на себе увагу громадськості, ми сьогодні і прийшли сюди. І будемо приходити, поки не отримаємо остаточне рішення. На роботу ходити працівникам компанії - немає сенсу, тепер, судячи з усього, це їхнє місце роботи".

За словами адвоката Олександра Кучеренка, цілком ймовірно, що рішення щодо арешту рахунків все-таки буде скасовано вже в цю середу. Оскільки компанія звернулася з відповідною заявою не тільки до Апеляційного суду міста Києва, відповідне засідання якого поки так і не відбулося (перенесено на 24 жовтня у зв'язку з неявкою слідчого і прокурора), але і в Печерський районний суд міста Києва. Як каже адвокат, очевидно, Печерський суд поставився до них з розумінням та зголосився переглянути матеріали по справі в найближчу середу. "Тепер питання тільки в тому, чи вистачить працівникам підприємства терпіння і рішучості, щоб дочекатися результатів цих засідань" - каже він.

Оскал реформ: мережа фастфуду звинувачує податкову в здирництві

Ситуацією стурбовані і в Асоціації платників податків України, в яку входить мережа ресторанів швидкого харчування.

"Київське відділення Асоціації зараз ретельно вивчає ситуацію, яка склалася навколо наших партнерів. Тиск з боку Державної фіскальної служби викликає обурення. Сьогодні український бізнес і так знаходиться в жалюгідному стані, вимагає підтримки держави і пом'якшення законодавчого та фіскального тиску. Асоціація постійно намагається знайти спільну мову з владою, щоб підприємці могли спокійно працювати і платити податки. Але це неможливо буде зробити, якщо окремі компанії будуть зазнавати корупційного тиску з боку контролюючих органів. Звичайно, поки ще рано робити висновки, але ми обов'язково втрутитися в ситуацію, якщо факти вимагання підтвердяться", - жорстко відреагував глава Територіального відділення АППУ в Києві Павло Погиба.

Справедливості заради варто відзначити, що на даний момент картина того, що відбувається не до кінця зрозуміла, оскільки немає інформації від іншої сторони конфлікту - ДФС. Журналісти порталу "Знай.ua" звернулися за нею в прес-службу відомства, де нам порадили відправити офіційний запит на ім'я голови Київського відділення фіскальної служби. Ми будемо тримати читачів у курсі подій навколо популярної мережі швидкого харчування. Однак особливих ілюзій про те, що керівництво фіскального органу стане на сторону представників бізнесу ми чомусь не маємо.

Особливо якщо згадати, скільки співробітників фіскального відомства за останній рік попалося на хабарах. Найбільш популярною статтею "доходу" в цьому плані було повернення ПДВ. Наприклад, на початку цього року відразу троє співробітників столичного ДФС були затримані при отриманні хабара в розмірі 3,8 мільйона гривень, які вони вимагали від директора підприємства за позитивне рішення щодо відшкодування податку на додану вартість в розмірі 14 мільйонів гривень. Кількома місяцями пізніше у рамках спецоперації було виявлено схему, організовану полтавськими податківцями, які поставили на потік операції по "поверненню" ПДВ, за що мали свої 19% з кожної операції.

З іншого боку, чого ми хочемо добитися від людей, які за свою цілодобову і понаднормову роботу отримують зарплату в 1500 гривень на місяць ну і "спасибі", звичайно ж.

Теги: Податкова, вимагання, корупція, корупція в ДФС, хабарі, податківці, арешт рахунків, суд, мережа фастфуду
Автор матеріалу: Геннадій Філіппов

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Африканська авантюра Росії: навіщо Путіну військова база у Джібуті
ЧитальняАналітика 25 лютого

Додалися до цього непрості відносини з Іраном, складнощі з Туреччиною. У результаті російська дипломатія отримала низку складних завдань. Однак це […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори