Підняття мінімалки спровокує ціни на всі товари

Економіка
27.10 14:39
Володимир Гук
3924
0

Мінімальна зарплата підвищиться у два рази — до 3200 грн. Про це вчора повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Ми пропонуємо, щоб у 2017 році мінімальна заробітна плата в Україні дорівнювала 3200 грн. Ми забезпечимо у країні двократне збільшення мінімальної зарплати. З 1 січня 2017 року жоден громадянин України не буде отримувати менш ніж 3200 грн. І це стосується не тільки недержавного сектору, а й державного", – заявив Гройсман.

Економісти скептично ставляться до цього кроку уряду.

"Людям не важливо отримувати номінально більше грошей. Скажімо, не півтори тисячі, а три. Для них головне, аби вони могли більше купити за ці кошти. Однак в мене є великі сумніви, що купівельна спроможність населення після підвищення зарплат суттєво виросте. Якщо це й станеться, то не більше, ніж на 7-10 відсотків. Ще в 1990-х роках економічно безграмотний Леонід Кравчук намагався у такий спосіб підвищити добробут українців, але в нього нічого не вийшло", - говорить порталу "Знай" Володимир Марченко, економіст консалтингової компанії AFS.

Витрати з державного бюджету на підвищені зарплати збільшаться. Але зростуть і надходження до нього.

"Надходження збільшаться пропорційно до того, якими є зараз. Адже більшість податків і штрафів в Україні прив'язані до мінімальної зарплати. Після підняття "мінімалки" удвічі й податки на стільки ж зростуть. Стане вищим податок на нерухомість, податки на ведення бізнесу, штрафи різного роду та компенсації", - говорить спеціаліст.

За його словами, є велика ймовірність, що слідом за підвищенням зарплат злетять ціни на послуги та товари. Тому на підвищення купівельної спроможності розраховувати не можна.

"У кожному товарі й у кожній послузі є складова зарплат працівників. Якщо мінімалку треба буде збільшити удвічі, відповідно збільшити податки за кожного працівника, то автоматично все подорожчає. Ми не звертаємо увагу, але понад 60 відсотків послуг отримуємо від підприємців-спрощенців — ремонт взуття, послуги перукарень, шиномонтаж, підвезення води додому, ремонт мобільних телефонів й іншої техніки, автомийки. Всі ці послуги подорожчають. На скільки саме поки сказати важко. Справа в тому, що навар цих підприємців зазвичай менший 70 відсотків затрат на справу. Тому підвищення податків для них і зарплат стане дуже відчутним", - пояснює він.

Читайте також Підприємці не збільшуватимуть зарплати

Удвічі стануть вищими податки практично для всіх — від торговців ринку до мереж кав'ярень і супермаркетів.

"Продавці на ринках зазвичай оформлені як підприємці першої групи. Вони платять у місяць

10 відсотків від мінімальної заробітної плюс єдиний соціальний внесок – 34,7 відсотків від мінімальної зарплати. Зараз це близько 560 гривень. Після підвищення мінімалки їхні податки зростуть до 1120 гривень. Відповідно збільшиться націнка на всі товари, які вони реалізують", - каже Володимир Марченко.

У крупних компаніях може зрости відсоток неофіційно оформлених людей на роботу. Бізнесмени офіційно оформлюватимуть працівників на півставки, аби платити не нову мінімалку, а стару. Й таким чином не збільшувати витрати на податки доходів працівників.

"Наші гривні є одними із найкрасивіших і найбільш захищених банкнот у світі. Й так шкода спостерігати за тим, як падає їхня купівельна спроможність, як із серйозних купюр із портретами князів і гетьманів вони перетворюються у нічого не варті фантики. Через чергові експерименти неграмотної влади стають купони номер два. Впевнений, що після підвищення зарплат випустять нову тисячну купюру, а копійки відмінять", - прогнозу експерт.

Нагадаємо, зараз мінімальна зарплата працездатних осіб становить 1450 грн. З 1 грудня вона має бути нарівні 1600 грн. Це передбачено бюджетом на цей рік.

Теги: Мінімальна зарплата підвищиться
Автор матеріалу: Володимир Гук

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Африканська авантюра Росії: навіщо Путіну військова база у Джібуті
ЧитальняАналітика 25 лютого

Додалися до цього непрості відносини з Іраном, складнощі з Туреччиною. У результаті російська дипломатія отримала низку складних завдань. Однак це […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори