Депутати дозволили деяким підприємцям не використовувати касові апарати

Економіка
02.07 10:06
Володимир Мукан
1425
0

Вчора депутати Верховної рада позбавили від обов'язкового використання касових апаратів підприємців, які заробляють менше 1 млн. грн. До цього вони зобов'язали перейти на касові апарати всіх підприємців третьої групи.

"Попереднє рішення влади викликало величезний спротив у багатьох підприємців. Вони не зацікавлені працювати легально, бо не зможуть продавати багато контрабандної та підробленої продукції. Через це втратять багато грошей", - говорить "Знай" Марія Колесник, аналітик консалтингової компанії "ААА".

Читайте також Підприємці домоглися реєстрації закону про відміну касових апаратів

Серед контрабандної продукції в Україні найбільше продають горілки. Вона немає акцизних марок, а продавці не купують ліцензії на її продаж.

"Здебільшого її реалізують у невеликих магазинах. Якщо встановити скрізь касові апарати, то держава від продажу лише алкоголю отримуватиме удвічі більше податків", - вважає експерт.

Третя група підприємців — це бізнесмени, які мають обороти до двадцяти мільйонів гривень у рік. Податки сплачують щоквартально. Вона поділяється на платників ПДВ та неплатників ПДВ. Підприємці третьої групи мають право наймати необмежену кількість працівників.

"Взагалі касові апарати повинні стояти скрізь. Це і контроль держави, і захист прав споживачів. Адже вони отримують чек, з їхніх грошей сплачуються податки, а не йдуть в кишені бізнесменам. Думаю, депутати пішли на таку поступку вчора зумисне. Очевидно, серед них є лобісти нечесних підприємців", - вважає Марія Колесник.

Вартість найпростішого касового апарату 4 тис. грн. Також потрібні кошти для купівлі чекового паперу та поповнення інтернету.

"Сучасні касові апарати під'єднані до інтернету. Вони постійно передають дані в податкову інспекцію. Це дає можливість контролювати реальні доходи підприємця. З касовим апаратом применшити прибуток і ухилитися від податків значно важче", - говорить економіст Владислав Загородній.

Нагадаємо, норму про використання касових апаратів запровадили два роки тому.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори