Через дефолт курс долара може підскочити до 35 гривень

Економіка
02.07 12:51
Володимир Мукан
1440
0

Комітет кредиторів і Кабмін наступного тижня почнуть перемовини щодо реструктуризації державного боргу України. Про це повідомляють у прес-службі Міністерства фінансів.

"Це ще один шанс для України змінити умови погашення кредитів, а для міжнародних кредиторів отримати від нас кошти, які вони раніше позичали", - говорить "Знай" Володимир Марченко із консалтингової компанії AFS.

Зараз корпоративний і державний борг України складає 126 млрд. доларів.

"На жаль, влада не може ніяк вплинути на підприємства та юридичних осіб, які брали ці гроші. В Україні не відкрито кримінальних справ та масових процесів за справами "погіршення фінансового іміджу країни", не вилучено майно олігархів для подальшого продажу і погашення боргів. Влада намагається самотужки завдяки новим позиками погасити борги", - каже фахівець.

Читайте також "Оголошення дефолту ніяк не вплине на українців" - експерт

На його думку, є дуже велика ймовірність дефолту в Україні.

"Вже видно, що до кінця року ми не віддамо 3 мільярди доларів кредиту Росії та не погасимо зобов'язання перед іншими країнами. Тому, ймовірно, до осені прийдеться оголосити дефолт. Адже міжнародні кредитори навряд чи підуть на реальну реструктуризацію боргу перед Україною", - прогнозує Володимир Марченко.

Після оголошення дефолту ситуація в Україні може розвиватися за оптимістичним і песимістичним сценарієм.

"За оптимістичного – курс до кінця року просяде до 23-24 гривень. Більше нічого не зміниться. Масового відтоку іноземних інвестицій не буде, бо майже всі потужні іноземні компанії вже покинули Україну. Удвічі подешевшають українські акції, але ринок цінних паперів у нас не розвинений. Акції переважно купують банки і олігархи. Крупні банки давно деферсифікували свої активи", - пояснює він.

Читайте також Україна оголосить дефолт у липні – Goldman Sachs

За песимістичного прогнозу курс може опуститися до 30-35 гривень за долар, товари подорожчають майже удвічі.

"Це станеться, якщо Кабмін не вживатиме заходів щодо фінансової безпеки. Всі вже знають, що Росії вигідний дефолт в Україні і вони цього добиваються всіма методами. Не виключено, що до осені в пік відпусток росіяни переведуть всі гроші зі своїх банків в Україні у Москву. Викличуть паніку на банківському ринку та черговий виток кризи. Адже гроші вкладникам повертатиме Фонд гарантування вкладів. Через підставні компанії скуповуватимуть у десятки разів більше валюти, ніж їм потрібно. Цим збільшать коливання курсу. Раз на тиждень здійснюватимуть теракти поблизу дорогих будівель та автомобілів, щоб розорити страхові компанії", - говорить Володимир Марченко.

Нагадаємо, у червні президент Петро Порошенко підписав закон про вибіркове погашення кредитних зобов'язань перед іноземними кредиторами.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори