Тальнівський КХП повернуть у державну власність

Економіка
02.07 13:21
Володимир Мукан
3942
0

Вищий господарський суд України переніс на 8 липня слухання у справі Державної акціонерної компанії "Хліб України" проти Тальнівської міськради Черкаської області.

На ньому буде вирішено, кому належить підприємство – державі чи приватному власнику, колишньому регіоналу, депутату Черкаської облради Олександру Короткову.

"Коротков фактично вкрав компанію. 2010 року Тальнівська міськрада дозволила приватизувати підприємство структурам цього депутата. Це було справжнім перевищенням службових повноважень, адже подібні рішення може виносити лише Верховна Рада. До речі, свого часу ВР визнала підприємство "Хліб України" таким, що не підлягає приватизації", - говорить "Знай" народний депутат Максим Поляков.

Перед переведенням підприємства у власність Короткова "Хліб України" банкрутували. І депутат його викупив за 17 мільйонів гривень. Тоді як, за експертними оцінками, вартість компанії становить 200 мільйонів.

"Олександр Коротков із Донеччини. Він приїхав у Черкаську область ще за часів Януковича. Вже і Янукович втік, а цей екс-регіонал поводить себе чисто по-бандитськи. І це стосується не лише привласнення компанії "Хліб України". Наприклад, півтора місяці тому він захоплював землю з автоматчиками. Оскільки підприємство приносить власнику 322 мільйони гривень доходу в рік, він може підкуповувати правоохоронні органи й лишатися безкарним", - говорить Максим Поляков.

Читайте також У Києві приватизували школу

За даними Державної казначейської служби, із 322 мільйонів гривень прибутку Олександр Коротков сплатив податків на суму 2 мільйони 700 тисяч гривень. Це 0,84% від прибутку. Державні підприємства сплачують значно більше – 32% податків. Якби підприємство було державним, воно би сплатило 103 мільйони податків. Тобто Коротков наніс збитків державі на понад 100 тисяч гривень.

Цікаво, що ДАК "Хліб України" як найбільшому експортеру борошна регулярно повертають податок на додану вартість. Минулоріч його власник отримав 29 мільйонів гривень державних грошей.

"Це нонсенс, що в суді місцева влада Тального відстоює те, що підприємство правомірно належить Олександру Короткову. Фактично державна влада лобіює антидержавне рішення. Думаю, за такі дії міського голову Тального Олександра Біленка також потрібно притягнути до відповідальності", - говорить народний депутат.

Читайте також МВС розшукує айдарівців за захоплення хлібзаводу - Москаль

На думку юристів ДАК "Хліб України", зараз є реальна можливість повернути підприємство у державну власність.

"Вчора до суду прийшло багато журналістів і судді, навіть якщо й мали готове рішення, не наважилися б його оприлюднити. Тому вирішили перенести слухання на 8 липня. Далі суду вже нікуди відтягувати. Думаю, через тиждень суд визнає приватизацію неправомірною", - каже "Знай" Дмитро Кукін, начальник юридичної служби "Хліба України".

Нагадаємо, ДАК "Хліб України" створена 1996 року. Підприємство є найбільшим експортером вітчизняного борошна. Продає за кордон 22% від виробленого борошна в Україні.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори