Золотовалютні резерви НБУ зросли до 10 мільярдів доларів

Економіка
07.07 20:36
Володимир Мукан
1215
0

Олександ Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень
Міжнародний центр перспективних досліджень
Минулого місяця золотовалютні резерви Нацбанку зросли більш ніж 346 мільйонів доларів до 10,264 мільярдів доларів. Про це повідомляють в НБУ.

Там повідомляють, що запаси зросли через розміщення державних облігацій в Україні на суму 140 мільйонів доларів і від конвертації китайських юанів у сумі 419,2 мільйони доларів.

У травні золотовалютні резерви були на рівні 9,969 мільярдів доларів.

"Поповнення золотовалютних резервів закономірне, адже минулого місяця Україна не погашала зовнішніх боргів за позиками МВФ. А 75 мільйонів доларів наша влада віддала Росії не із наших золотовалютних резервів чи бюджету, а пере позичила їх у США", - говорить "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

Читайте також Міжнародні кредитори не захотіли вибачити Україні борги

На його думку, поповненню золотовалютних резервів посприяла спокійна військова ситуація в Україні та закордонні інвестиції.

"Минулого місяця 500 мільйонів доларів на фінансування України заклали в бюджеті США, канадці та японці виділили допомогу. Натомість витрати на газ ми почали знижувати. Спочатку через скорочення споживання, а потім через відмову від російського газу. Надалі велику закачку газу для України профінансує Євросоюз. Тому можемо розраховувати на подальше поповнення золотовалютних резервів. Але, оскільки, в України на 40 мільярдів доларів зобов'язання перед міжнародними кредиторами, то наповнення резервів буде не настільки стрімким, як хотілося б", - прогнозує фахівець.

Нагадаємо, рік тому обсяг золотовалютних резервів становив 17,8 мільярдів доларів.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори