Тенденції ринку одягу і взуття. Українські виробники нарощують оберти

Економіка
12.12 16:35
Катерина Зінченко
87294
0

Спад торгівлі і труднощі, які спостерігалися в українському рітейлі одягу та взуття кілька років тому, сьогодні поступово змінюються підйомом і натхненням. На ринку вітчизняної fashion-індустрії з'являються нові гравці, які пропонують якісну продукцію за доступними цінами. Поряд з цим маститі торгові бренди також "нарощують м'язи", залучаючи інвестиції та розширюючи ринки збуту.

Експерти відзначають поступове зростання споживчого попиту на одяг і взуття українського виробництва. Згідно зі статистикою, приріст обсягів виробництва національних компаній склав цього року близько 3%, а за минулий рік в легку промисловість країни було інвестовано близько одного мільярда гривень. На думку фахівців, такі тенденції обумовлені кількома чинниками. Це розміщення держзамовлень Міноборони на вітчизняних підприємствах, вихід на нові зарубіжні ринки збуту, особливо товарів категорії "преміум", а також підвищення внутрішнього споживання і розвиток багатоканальності продажів.

Онлайн-торгівля активно набирає обертів. Ця тенденція залишається стійкою вже кілька років поспіль, навіть незважаючи на менше, порівняно з Європою чи США, проникнення інтернету в життя громадян (55-62% в порівнянні з 85-90%).

Тільки за останні два роки, за оцінками експертів, обсяг ринку електронної комерції виріс майже вдвічі. Рітейлери сьогодні активно використовують багатоканальність, ведучи торгівлю паралельно в мережі і традиційно вроздріб або гуртом. Покупець сам обирає, де йому зручніше й вигідніше купувати товар – в звичному магазині офлайн чи інтернет-супермаркеті одягу і взуття українського виробництва. До речі, саме такі мультибрендові магазини – ще одна тенденція вітчизняного ринку. Підхід, коли під одним доменом представлені українські товари різних торговельних марок, зараз викликає інтерес у покупця. Це легко пояснюється як незгасним почуттям патріотизму в українців, так і більш прагматичними мотивами. Адже вітчизняні бренди сьогодні пропонують справді якісну продукцію, ціна якої через зростання курсу іноземної валюти стала значно більш прийнятною порівняно з імпортом. І хоча українці, як і раніше, купують також одяг і взуття закордонного виробництва, тенденція ця поступово змінюється на користь всього українського.

Головними конкурентами вітчизняного легпрому сьогодні є Китай (до 30% споживання), Туреччина (близько 10%) і деякі європейські країни. Проте, знайомлячись із вітчизняними товарами, багато українців відмовляються від імпорту. Національні торговельні марки мають великий досвід у роботі із всесвітньо відомими брендами за давальницькою схемою і, відповідно, забезпечують високу якість пошиття. А нинішні інвестиції дозволяють багатьом модернізувати і розширювати виробництво. У результаті підприємства випускають гідну продукцію, яка не поступається і навіть перевершує закордонні аналоги за якістю й однозначно виграє за ціною.

Особливо сильні українські компанії у виробництві шкіряного взуття, жіночого текстилю, дитячого одягу. Сприяє популяризації українських товарів і постійна участь підприємств у профільних вітчизняних та міжнародних виставках. Для них це хороша можливість не тільки дізнатися про модні та професійні тенденції у світі, але й представити свою продукцію вітчизняному споживачеві та потенційним замовникам з-за кордону.

Теги: український виробник, одяг, взуття, step mk
Автор матеріалу: Катерина Зінченко

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Юрій Береза: Процес розпаду Російської імперії вже почався
ЧитальняАналітика 27 лютого

Народний депутат фракції «Народний фронт», командир полку спеціального призначення «Дніпро-1» Юрій Береза в інтерв’ю Politeka розповів про якісні зміни в українському […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори