"За Тальнівський хлібокомбінат треба саджати не лише депутатів, а й суддів" - Бондар

Економіка
09.07 19:40
Володимир Мукан
5196
0

Вищий господарський суд продовжує затягувати процес щодо права на власність Тальнівсього комбінату хлібопродуктів. Слухання у цій справі вдруге за цей місяць переносять на тиждень – до 15 липня.

Державна акціонерна компанія "Хліб України" позивається проти Тальнівської міськради Черкаської області. ДАК "Хліб України" вважає Тальнівський комбінат хлібопродуктів державним, а міськрада – приватним.

Тальнівський КХП

1 липня суддя пояснив перенесення розгляду справи недостатньою кількістю доказових документів. Попросив їх донести. Вчора причиною перенесення суду став брак часу в судді для вивчення документів. Судовий процес вже триває півроку.

"Я здав їх вчора на 9 годину ранку в канцелярію, а суд призначили на 10 годину. Їх не треба довго вичитувати. Для цього вистачило б і п'яти хвилин. Там накази на анулювання, накази про призначення директора, деяке листування. Сподіваюся, за тиждень суддя розбереться у поданих мною документах і суд винесе справедливе рішення", - говорить "Знай" Дмитро Кукін, начальник юридичної служби "Хліба України".

Читайте також Тальнівський КХП повернуть у державну власність

Тальнівський комбінат хлібопродуктів щороку продає за кордон 22 відсотки від всього борошна, виготовленого в Україні. Є найкрупнішим експортером держави у цій галузі.

П'ять років тому підприємство незаконно приватизував Олександр Коротков, колишній регіонал, депутат Черкаської облради.

Цьому посприяли депутати Тальнівської міськради. Вони 2010 року проголосували за видачу свідотства на право приватної власності на комбінат. На підставі цього рішення БТІ видало довідку на право приватної власності на підприємство. Хоча цього робити не можна було, бо раніше Верховна Рада внесла Тальнівський КХП у перелік підприємств, які не підлягають приватизації.

Олександр Бондар
Радіо Свобода
"Це стовідсоткове порушення закону. За це потрібно саджати не лише депутатів Тальнівської міськради, а й суддів, що затягують цю справу. Тут же все білими нитками шито", - говорить "Знай" Олександр Бондар, колишній голова Фонду держмайна України.

На його думку, справу про Тальнівський комбінат хлібопродуктів й надалі затягуватимуть.

"По-перше, зараз немає порядку в судах. Тому є велика ймовірність, що затягування часу проплачене тими, хто зацікавлений у збережені підприємства у приватній власності. По-друге, екс-регіонал, який його незаконно приватизував, відчуває свою безкарність. Тому й далі купуватиме суди та бездіяльність прокуратури. Він бачить, що в теперішніх правоохоронних органах і владі половина колишніх регіоналів і розраховує на їхню підтримку", - каже Олександр Бондар.

Читайте також Яценюк вимагає приватизації "Центренерго"

Олександр Коротков родом із Донецька, його бізнес пов'язують із діяльністю олігарха Юрія Іванющенка. За даними Держфінінспекції, 2009 року створене Коротковим підприємство КХП "Тальне" було посередником між Аграрним фондом і фірмами Іванющенка. Тоді Аграрний фонд передав на збереження КХП "Тальне" 2,8 тисяч тонн пшениці 3 і 4 класу. Потім її вже як зерно 2 класу фірми Юрія Іванющенка продали Аграрному фонду на 900 тисяч гривень дорожче.

Нагадаємо, Тальнівський комбінат хлібопродуктів за минулий рік приніс 322 мільйони гривень доходу. Оскільки підприємство перебуває у приватній власності і його керівництво вдається до фінансових махінацій, держава не доотримує у бюджет понад 100 тисяч гривень.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори