Як уникнути зайвих витрат у 2017 році

Економіка
30.12 13:34
Володимир Гук
25110
1

Якщо до планування сімейного бюджету приступити в останні дні року, що минає, або в перші дні наступного, то можна добитися чималої економії і збільшення купівельної спроможності.

"Річ у тому, що під час новорічних свят у людей підвищені витрати. Багато хто, аби порадувати своїх близьких практичним подарунком або багатим застіллям, знімає кошти з кредитки чи позичає. Увійшовши у новий рік із боргами, можна у січні-лютому взагалі втратити контроль над витратами. Достатньо кількох непередбачуваних ситуацій чи застуди, щоб до наступної зарплати влізти в новий кредит і протягом наступних місяців намагатися не покращити добробут, а віддати позику, користування якою з кожним місяцем дорожчатиме. Особливо це небезпечно в тих сім'ях, у яких розрив між доходами і витратами менше 10%", - говорить спеціаліст з особистих фінансів Володимир Оксамитний.

Портал "Знай" пропонує чотири поради, які допоможуть сформувати сімейний бюджет на наступний рік так, щоб непередбачуваних витрат було менше, а доходів - більше.

Відкладіть на витрати у січні більше, ніж зазвичай

Варто підбити підсумки грудня і листопада, визначити середні витрати в місяць за різними групами товарів. Суми на їжу, побутову хімію, комунальні послуги мають бути максимально чіткими й конкретними.

"Графи "інше" у вашому списку взагалі не має бути. Зазвичай, коли вона є, люди туди вписують багато важливих, але непостійних витрат. Таких, наприклад, як купівля страховки на авто. Її варто вписувати окремо", - каже фахівець.

На січень треба відкласти на 20% більшу суму, ніж була у грудні чи листопаді. Завдяки цьому можна буде легко пережити деякі несподівані ситуації, як-от проблеми із сантехнікою, поломки побутових приладів.

"Якщо ж непередбачуваних витрат не буде, то в кінці місяця з'являться зайві гроші. Цей тренд автоматично перейде на наступні місяці, і у вас завжди буде невелика фінансова подушка безпеки", - говорить Володимир.

Складіть список важливих сімейних подій

Кожен пам'ятає дні народження майже всіх своїх друзів і родичів. Однак варто все одно виділити ці дати в календарі. Також не зайвим буде переглянути фото за останні півтора року. По них буде зрозуміло, на які свята ви ходите до друзів систематично, а на які - ні.

"Кожен похід на День народження, хрестини чи просто в гості – це не лише приємні емоції і теплі зустрічі, а й витрати. Ці всі витрати на квіти, подарунки і навіть на таксі, якщо друзі живуть далеко, варто заносити у фінансовий план року. Таким чином витрати на ці події не будуть несподіваними. Крім того, маючи фінансовий план, можна заощадити понад 15% на кожній такій події. Наприклад, цукерки купити на оптовій базі, подарунок обрати заздалегідь і замовити його в інтернеті, а не купувати в останній момент у магазині неподалік. Якщо йдеться про весілля родича, то фінансовий подарунок на нього взагалі можна відкладати у 3-4 етапи – щомісяця по кількасот гривень", - радить експерт.

Купіть новий одяг і оцініть техніку

Якщо у перший місяць додаткових і несподіваних витрат не буде, бажано подумати про оновлення гардеробу.

"Найстарішим речам варто шукати альтернативу одразу. По-перше, вони можуть порватися у несподіваний момент. По-друге, прийде час, коли стане зрозуміло – річ треба міняти, а ніколи й немає за що. Особливо це стосується взуття. До речі, у зимові місяці бажано придбати пару літнього взуття і кілька літніх речей. У несезон вони дешевші", - радить Володимир.

Щодо техніки, то варто задуматися над модернізацією комп'ютера, якщо він гальмує, чи над купівлею нового телефона, якщо він уже кілька разів підводив. Якщо ж коштів на це немає, то принаймні слід передбачити витрати на ремонт цієї техніки.

Перегляньте всі послуги для сім'ї, за які платите

Середньостатистична українська сім'я з міста користується щонайменше п'ятьма послугами різних компаній і спеціалістів. Це надання телебачення, інтернету, мобільного зв'язку, доставка питної води, перукарня, платна автостоянка, СТО, манікюрний салон, послуги дантиста і страхової компанії тощо.

"Особливо варто порівняти ціни компаній, де ви обслуговуєтеся більше року. Є ймовірність того, що ви переплачуєте за роботу спеціалістів. Кожні три місяці на ринку різних послуг з'являються нові фірми, які демпінгують, щоб охопити більшу частину клієнтів. Якщо звернутися до них за послугами хоча б на найближчі півроку, можна заощадити до 20% коштів", - каже фахівець.

Автор матеріалу: Володимир Гук

Коментарі

Сімейний Бюджет
Сімейний Бюджет
01.01.2017 / 08:58
Сімейний бюджет на місяць – таблиця та два безкоштовні шаблони http://bit.ly/simeinyi-budzhet

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Юрій Береза: Процес розпаду Російської імперії вже почався
ЧитальняАналітика 27 лютого

Народний депутат фракції «Народний фронт», командир полку спеціального призначення «Дніпро-1» Юрій Береза в інтерв’ю Politeka розповів про якісні зміни в українському […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори