Знайшли спосіб закрити ФОП через інтернет

Економіка
09.01 18:59
Володимир Гук
3105
0

Ще з кінця минулого року серед фізосіб-підприємців почався бум на закриття своїх підприємств. Більшість людей, які колись зареєстрували фірму, але не працюють із нею, з січня цього року змушені платити за це щонайменше 700 грн податку.

"Таким чином влада вирішила позбутися підприємців, які лише ними числяться і заробити додаткові гроші до бюджету. Дивлячись, як слабо велася інформаційна кампанія стосовно нових умов для ФОПів і які умови для них створили, складається враження, що урядовці були зацікавлені у тому, аби у новий рік багато підприємців увійшли зі своєю реєстрацією і таким чином були змушені заплатити кошти у Фіскальну службу", - каже порталу "Знай" економіст Олександр Бойко.

За його словами, владі варто було б організувати онлайн систему, яка б дозволяла закрити підприємство за лічені хвилини.

"А такої системи не запропонували. Принаймні не роз'яснювали, про неї", - каже він.

Читайте також: Кому вигідно обмеження на розрахунки готівкою

Однак нещодавно спеціалісти показали в соцмережах і на спецiалізованих блогах, як можна закрити своє підприємство через інтернет, не виходячи із дому. Аби це зробити, варто виконати 3 кроки:

1. Заповнити заявку на порталі державних послуг iGov. Її варто підписати електронним підписом.

2. Клієнтам "Приватбанку" цифровий підпис можна отримати через систему "Приват24".

Аби це зробити, заходять у вкладку "Усі послуги", потім - "Для бізнесу", далі перехід на пункт "Електронний цифровий підпис".

3. Треба зайти iGov. Слід клікнути на гіперлінку "Послуги бізнесу", потім – "Реєстраційні данні", далі – "Всі послуги". Знаходять рядок "Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням". Обирають область, виділену зеленим кольором і слідують інструкції на сторінці.

"Проте не варто дуже сподіватися на цей спосіб. Адже він працює на 100 відсотків лише у тих областях, які перевели всю паперову статистику в електронну. Знаю, що частково через людський фактор, частково через погану організацію у багатьох областях не всі дані переведені у електронну форму. Отже, не скрізь дистанційний спосіб буде діяти. Особливо це стосується підприємців, зареєстрованих до 2012 року", - говорить експерт.

Нагадаємо, з 2011 року підприємці можуть реєструватися як бізнесмени трьох груп і працювати на спрощеній системі оподаткування. Відтоді багато зареєструвалося бізнесменами. Але проблемою стало закриття підприємницької діяльності. Для цього потрібно було витратити більше тижня.

Як повідомляв портал "Знай" раніше, 182 опитаних підприємців заявили, що не можуть нормально продовжувати працювати через відсутність державної допомоги та недоступність кредитування.

Автор матеріалу: Володимир Гук

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Африканська авантюра Росії: навіщо Путіну військова база у Джібуті
ЧитальняАналітика 25 лютого

Додалися до цього непрості відносини з Іраном, складнощі з Туреччиною. У результаті російська дипломатія отримала низку складних завдань. Однак це […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори