Platinum Bank збанкрутував

Економіка
11.01 10:30
Ася Рябошапка
5106
0

Правління Національного банку України зарахувало ПАТ "Платинум Банк" до категорії неплатоспроможних.

Про це йдеться в повідомленні прес-центра регулятора.

Читайте також: ПриватБанк - величезна афера і рабство для українців, - блогер

У червні 2016 року НБУ виявив необхідність докапіталізації фінустанови та затвердив необхідний її обсяг. Проте, незважаючи на проведені заходи для виконання вимог з докапіталізації, станом на 1 січня 2017 року банк не досяг позитивного значення капіталу.

Як наголосили у Нацбанку, 97% (197 тисяч осіб) усіх вкладників Платинум Банку, розмір вкладів яких не перевищує 200 тис. грн, отримають свої кошти в повному обсязі. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, встановленої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. ФГВФО забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсязі близько 4,8 млрд грн.

Зазначається, що Борис Кауфман та Григорій Гуртовий, незалежно від формального володіння, здійснюють значний вплив на управління та діяльність Платинум Банку. Крім того, Кауфман підтвердив у письмовій заяві до НБУ свій вплив на роботу фінустанови.

У НБУ додали, що ще у червні 2016 року визнали структуру власності банку непрозорою.

У серпні 2016 року Кауфман хотів придбати акції банку, проте Нацбанк не погодив цю угоду з огляду на відсутність деяких документів, зокрема дозволу Антимонопольного комітету України на концентрацію. АМКУ у грудні 2016 року повернув без розгляду пакет документів щодо набуття Кауфманом контролю у Платинум Банку.

Інформаційний портал "Знай.ua" писав раніше, що станом на 1 грудня 2016 року в Україні залишилось лише 98 працюючих банків, що мають відповідну ліцензію.

Теги: Платинум Банк, банкрот, НБУ, докапіталізація, керівництво, власники
Автор матеріалу: Ася Рябошапка

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Ознака коаліції: як радикали роздають аванси парламентській більшості
ЧитальняАналітика 24 лютого

Чи можна, з одного боку, бути союзником влади, а з другого – жорстким її опонентом? Якщо проаналізувати позицію, яку наочно […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори