Виплати за автоцивілкою зростуть удвічі

Економіка
22.07 12:00
Володимир Мукан
1317
0

Нацкомісія з регулювання ринків фінансових послуг вдвічі збільшила розмір страхової суми за договорами автоцивілки. Тепер за шкоду, заподіяну майну потерпілих у ДТП, виплачуватимуть до 100 тисяч гривень. За шкоду, завдану їхньому здоров'ю, — до 200 тисяч гривень.

Автоюрист Богдан Глядик із юридичної компанії "Глядик і партнери"
avtopogliad.com.ua
" Це правильне рішення. Адже після знецінення гривні 50 тисяч гривень на дорозі - це не гроші. У райцентрах і малих обласних центрах такий ліміт відповідальності якось покриває збитки. А в Києві багато дорогих автомобілів. Якщо власник Skoda розіб'є Porsche Panamera , то автоцивілка покриє лише 50 тисяч гривень. Решту винуватець аварії муситиме десь шукати, - говорить "Знай" автоюрист Богдан Глядик із юридичної компанії "Глядик і партнери"

Нові ліміти запровадять із 1 листопада цього року.

"Не виключаю, що автоцивілка може подорожчати. Адже страхові компанії виплачуватимуть більші суми. Подорожчання автоцивілок може призвести до того, що із серйозних страхових фірм люди переходитимуть у дешевші, які є ненадійними".

Читайте також Автоцивілка подорожчає на 25 відсотків

У страховій компанії "PZU-Україна" запевняють, що вартість автоцивілки не підніметься з 1 листопада.

Олександр Мельничук, менеджер з комунікацій страхової компанії "PZU-Україна"
facebook.com
"Справа в тому, що у нас достатній запас міцності, аби відшкодовувати збитки за новими лімітами без підвищення вартості автоцивілки. Та й таких випадків трапляється не більше 5 відсотків. Середньою сумою відшкодування є 11-12 тисяч гривень, - говорить Олександр Мельничук, менеджер з комунікацій страхової компанії "PZU-Україна"

Він також вважає, що підвищення ліміту відшкодування виправдане.

"По-перше, ми йдемо в Європу. Там відшкодування значно вищі, ніж у нас. Тому українські компанії повинні орієнтуватися на це. По-друге, ліміту 50 тисяч не завжди вистачає. Тому, щоб перестрахуватися наші водії докуповують добровільну автоцивілку, що покриває збитки на 500 тисяч гривень. Серед киян її купує кожен третій наш клієнт, в інших областях — кожен четвертий."

Нагадаємо, з травня вартість полісів автоцивілки збільшилася на 25 відсотків. Страхові компанії пояснили підняття цін подорожчанням ремонту машин і розхідним матеріалів для цього. Зараз вартість поліса для водія-початківця, що їздить автомобілем із обсягом двигуна 1,6 літрів, — 1-1,1 тисяч гривень.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори