Незважаючи на близький дефолт, українські акції дорожчають

Економіка
23.07 12:14
Володимир Мукан
843
0

economics.unian.net
Єврооблігації із погашенням у липні 2017 року подорожчали на 1,7 центи до 55,3 центів, повідомляють у Financial Times.

На початку липня єврооблігації коштували 48 центів.

"Не дивно, що українські акції дорожчають. По-перше, Україна не оголосила дефолту. Всі прогнозували, що він буде 21 липня. По-друге, долар не подорожчав, а навпаки подешевшав до 23 гривень. Зараз немає явних передумов погіршення економічного стану в Україні", - говорить "Знай" Павло Мельник, директор агенції "МПП-консалтинг".

Читайте також Завтра Україна отримає від ЄС 600 млн євро допомоги

На його думку, іноземні інвестори готові вкладати кошти в Україну.

Павло Мельник, директор агенції "МПП-консалтинг"
avtopogliad.com.ua
"Вони все прорахували. Бачать, що економіка сусідньої Росії в катастрофічному стані. Значить наша економіка навпаки підніматиметься. Так завжди відбувається. А різні боргові зобов'язання цьому не перешкоджатимуть. Адже є ймовірність того, що Україні або спишуть частину боргу, або реструктуризують. Та й взагалі поки ми справно виплачуємо борги. Тому якихось явних проблем не видно", - каже експерт.

Він вважає, що для залучення потужних іноземних компаній до роботи в Україні необхідно здійснити митну реформу та знизити податки для іноземних представництв, підприємств і фірм.

"Податки для іноземних компаній все одно прийдеться знижувати. Якщо не зараз, то потім, коли в бюджеті взагалі нічого не буде. Якщо податки скоротити у половину й спростити реєстрацію тут іноземних компаній, матимемо хороший притік інвестицій. Оформлення вантажів на митниці варто скоротити до однієї години. Такі зміни стимулюватимуть більші потоки товарів між Україною й іншими державами", - зазначає Павло Мельник.

Читайте також Євросоюз дасть 28 млн для супутників над Донбасом

На його думку, потрібно створити умови для українського експорту.

"За кордоном умови для нас вже створюють. Скасували ввізні мита ряд країн. Зараз це робить і Канада. Залишилося зробити так, аби наших експортерів не затримували наші прикордонники. Наприклад, зараз з України вивозити на продаж молоко не вигідно. Молоковоз на кордоні можуть затримати на кілька діб, аби з'ясувати якісь деталі за документами. Також є проблема з поверненням податку на додану вартість. Часто бізнесменам дуже не просто добитися цього відшкодування. Варто зробити цю процедуру автоматизованою", - каже експерт.

Читайте також У Канаді будуть купувати український одяг і міксери

Якщо товарообіг України з іншими державами збільшуватиметься, ростиме українська економіка, вітчизняні акції дорожчатимуть.

Нагадаємо, цього тижня уряди України і Канади підписали угоду про взаємну відміну торговельних мит на більшість товарів.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори