Галюцинації визнали нормальним явищем

Цікаво
25.07 05:50
963
0

Вчені з австралійського Інституту мозку в Квінсленді в ході дослідження з'ясували, що один з 20 здорових людей як мінімум раз у житті бачив галюцинації.

Про це повідомляє Еurekalert.

Учасниками дослідження стали понад 31 тис. людей з 18 країн. Опитування проводили співробітники Всесвітньої організації охорони здоров'я. Фахівці задавали людям питання, чи чули вони коли-небудь неіснуючі в реальності голоси або думали, що їх свідомість контролює зовнішня сила, і так далі.

Вчені відзначили, що до участі в експерименті не допускалися люди, які не страждають на шизофренію або інші психічні розлади.

Шість відсотків опитаних зізналися, що хоча б раз в житті бачили галюцинації.

"Ми звикли думати, що тільки люди з порушеннями психіки чують голоси або переживають бачення, але зараз ми знаємо, що іноді це трапляється і зі здоровими працездатними людьми", - зазначив професор інституту Джон Макграт.

Читайте також: В Італії собакам заборонили гавкати під час Сієсти

Вчені припускають, що в таких випадках відбувається якесь відключення від реальності. При цьому у жінок, за даними дослідження, воно відбувається частіше, ніж у чоловіків.

Також галюцинації частіше відчували хоостяки і безробітні учасники експерименту. Як правило, такі психотичні прояви можуть супроводжувати сильні переживання. Наприклад, післяпологовий психоз або ситуація, в якій після смерті людини виявляються його близькі. У цьому випадку вони можуть відчувати присутність померлого.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори