Маріанські острови Магеллан спершу назвав Злодійськими

Цікаво
06.03 23:50
888
0

6 березня 1521 года навколосвітня експедиція Магеллана відкрила три найпівденніші острови з групи Маріанських.

Експедиція Магеллана, яка складалась з п'яти суден з командою в 265 чоловік на чолі з Магелланом, вийшла з порту Санлукар-де-Баррамеда (гирло річки Гвадалквівір) 20 вересня 1519 року в пошуках південно-західної протоки з Атлантичного океану в "Південне море", яке відкрите конкістадор Васко Нуньєс де Бальбоа в 1513 році.

Досягши берегів Бразилії через два місяці, вони попрямували на південь уздовж Американського материка. У березні 1520 року флотилія зупинилися на зимівлю в бухті Сан-Хуліан. Тут, з великими труднощами, Магеллану вдається придушити заколот частини членів експедиції, які наполягали на поверненні до Іспанії.

6 березня 1521 року експедиція Магеллана відкрила в західній частині Тихого океану три найпівденніші Філіппінські острови. Назустріч португальцям, з одного з цих островів, вирушили десятки човнів зі смаглявими тубільцями.

Наблизившись до кораблів Магеллана, тубільці швидко піднялись на палубу і вкрали все, що потрапляло під руку. Магеллан назвав ці острови "Ладронес" - "Злодійські" або "Розбійницькі".

Згодом, висадившись разом з загоном на берег, Магеллан спалив кілька хатин і човнів. Загинуло кілька тубільців. Прагнучи підпорядкувати місцеве населення іспанській короні, Магеллан втрутився в суперечку двох місцевих правителів і був убитий вождем Лапу-Лапу в битві 27 квітня 1521 року. Іспанці колонізували ці острови у 1688 році. Маріанськими острови були названі на честь матері короля Іспанії Карла II.

Теги: Маріанські острови Магеллан Іспанія флотилія

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори