Львівському пиву - 300 років (фото)

Цікаво
12.05 17:42
9924
0

Найстаріша Львівська пивоварня відзначає в цьому році своє 300-річчя. Мешканці міста змогли ознайомитися з історією пивоваріння просто на вулицях. Тут можна пофотографуватися із ченцями-пивоварами, батярами. Львівські пивовари восени обіцяють ширшу програму.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

Пиво в Україні почали варити у Львові ще в часи Середньовіччя. Його готували ченці у монастирях. В 1715 році граф Станіслав Потоцький надає монахам єзуїтам, які оселилися на його землі, право побудувати у Краківському передмісті Львова броварню. З тих пір тут варять пиво.

Пиво, зварене львівськими броварями, швидко набуло популярності у всій Європі, а пивоварня увійшла до трійки найкращих в Австро-Угорської імперії.

За радянських часів броварня називалася "Колос" та була найпотужнішою в Україні, а її пивом смакували кремлівські чиновники і пасажири міжнародних морських рейсів.

У 2005-му на території пивоварні засновано перший Музей пивоваріння. Промислові будівлі потрапили до списку культурних пам'яток ЮНЕСКО.

Львівська пивоварня пишається тим, що її пиво старше за першу в Україні газету, американський долар, перший самовар, повітряну кулю, сірники та перший запатентований велосипед.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори