В Уельсі відшукали будинок, на 300 років старіший за єгипетські піраміди

Цікаво
23.07 02:05
1626
0

Археологи знайшли в Уельсі "озерний будиночок", який датують 2917 роком до н. е. Він на 300 років старший від єгипетських пірамід в Гізі. Незважаючи на свій поважний вік, споруда, яку також називають кранногом, чудово збереглася.

Дослідники припускають, що дерев'яну фортецю на воді побудували місцеві племена для захисту від мародерів та розбійників.

З берега на кранног можна було потрапити кам'янимо або дерев'яним мостом. Дерев'яна конструкція базується на трьох масивних паралельних брусах, найбільший з яких досягає 1 м в ширину.

Читайте також: Львівські археологи знайшли могилу сина Данила Галицького

Вчені виявили будинок недалеко від берегів озера біля міста Монмут на південному сході Уельсу.

Це другий кранног, знайдений на території Англії та Уельсу. Проте ця знахідка виявилася значно старшою за попередню, знайдену на озері Ллангорс в Бреконі, і тому особливо зацікавила вчених.

"Зазвичай дослідникам трапляються лише частини кранногів. Знахідка цілої споруди є подією міжнародного значення", - прокоментував знахідку археолог Стівен Кларк.

Вважається, що кранноги були центрами процвітаючих фермерських господарств. У Шотландії знайшли близько 600 таких плавучих дерев'яних споруд, датованих залізним віком.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори