Кремль "подавиться" Донбасом, якщо Україна його покине

Політика
05.06 12:03
9489
0

Професор Ратгерського університету Олександр Джон Мотиль переконаний, що в патовій ситуації, в якій зараз опинилась Україна з виборами на Донбасі, варто було б зайняти кардинально іншу позицію і відмежуватися від окупованої території, змушуючи Росію де-факто бути відповідальною за все, що там відбувається.

На думку Мотиля, українці на даний час ще не готові до таких радикальних дій, однак саме цей сценарій може стати рятівним для України, оскільки левова частина витрат таким чином лягає на плечі Росії і Україні це вигідно. Мотиль переконаний, що, зрештою, "програє той, кому ця територія належить".

"Насправді, це – програшна ситуація для всіх. Але певні вигоди для України, проте, в ній можна знайти. Хоча б тому, що Україні вдалося зупинити просування російських сил. Зараз там ситуація патова, а пат, враховуючи, яким було становище на початку конфлікту, можна вже вважати успіхом для України. На Росію лягає левова частка витрат з утримання окупованої частини Донбасу. Я не раз висловлював ту точку зору, що програє той, кому ця територія належить. Україні вигідно, щоб ця частина Донбасу перебувала де-факто під контролем Росії", - пояснив Мотиль під час інтерв'ю виданню "Радіо Свобода".

Читати також: Заходу не цікаві вибори на Донбасі за українським сценарієм

На думку американського професора, Путін добре розуміє всю важкість положення, тому зараз він реалізовує сценарій, за яким Донбас має бути в складі України, однак на умовах Кремля, оскільки "ціна війни, якщо говорити не про людські життя, а про матеріальний бік питання, є набагато вищою для Росії, ніж для України".

Нагадаємо, раніше український політолог Максим Розумний озвучив сходу думку, наголосивши, що відмежувавшись від Донбасу, Україна вибереться з економічної прірви.

Теги: війна на Донбасі, Путін, Україна, Кремль

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори