Українська військова промисловість не витримає затяжної війни

Політика
08.06 17:38
2595
0

Директор інформаційно-консалтингової компанії Defence Express Сергій Згурець розповів, що Україна за час АТО використовувала весь потенціал, який накопичила за час існування Радянського Союзу. І немає часу на створення нового, якого б вистачило на тривале протистояння. З огляду на специфіку тривалої співпраці України і Росії у військовій сфері зараз складно знайти нових партнерів. Підтвердженням цьому є слова Петра Порошенка про те, що досі героям АТО не вистачає безпілотників і інших запчастин до бойових машин.

"До початку війни близько 20% української продукції прямувало в РФ для встановлення на російську військову техніку або для реалізації контрактів, укладених Росією в інтересах третіх країн. Наприклад, це стосувалося виробів миколаївського підприємства "Зоря - Машпроект": українська сторона поставляла газові турбіни, а російська ставила їх на кораблі, які вона будувала для Індії. Плани запорізького підприємства "Мотор-Січ", що випускає авіаційні двигуни, також враховували російські потреби", - повідомляє експерт в інтерв'ю Апострофу.

Згурець підкреслює, що обидві країни розуміють, що це економічні санкції, і вони не вигідні підприємствам, але в даній ситуації політику поставили вище за економічну стабільність. Зараз Україна може орієнтуватися на співпрацю у військовій сфері з Чехією, Польщею, Словенією, Словаччиною, Румунією. Водночас такі предмети, як якісна броня, надійна ходова частина, роздаткові коробки, необхідно виробляти в Україні, але цього не відбувається.

Читайте також: Якщо завтра війна: експерт змоделював, куди Росія завдасть наступний удар (інфографіка)

Нагадаємо, що президент Петро Порошенко представить на саміті НАТО у Варшаві Стратегічний оборонний бюлетень України, який враховує реформування оборонної сфери під стандарти альянсу.

Теги: Військова промисловість, АТО, війна, тривала війна, Росія, закупівля зброї

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори