Справа "суддів Майдану" дійшла до логічного завершення

Політика
29.07 20:30
1770
0

Верховний Суд скасував рішення Вищого адмінсуду, і нові звільнення суддів за порушення присяги неминучі.

Верховний суд України 13 липня підтримав рішення ВРЮ (Вищої ради юстиції) про звільнення за порушення присяги судді Дніпровського районного суду Києва Віталія Марцинкевича.

Вища інстанція постановила скасувати рішення Вищого адміністративного суду України, який раніше визнав, що рішення ВРЮ про звільнення судді було незаконним, і відправила справу на новий розгляд до ВАСУ.

Це рішення стало фінальною крапкою в справі протистояння між ВРЮ і суддями, звільненими за рішення, прийняті ними під час масових акцій протесту активістів Євромайдану в 2013-2014 роках.

Щоб винести рішення в справі судді Віталія Марцинкевича, Судовій палаті з розгляду справ Верховного Суду знадобилося 5 засідань. Перше засідання в цій справі відбулося ще 24 травня, однак, щоразу судді не могли дійти згоди.

У підсумку після довгих дебатів палата винесла рішення, яке виявилося несподіваним для багатьох суддів, які розраховували знайти підтримку у Верховному Суді. Після засідання представники судді Марцинкевича не приховували свого розчарування рішенням ВС.

У той же день Верховний суд розглянув справу, по суті, ще однієї судді Майдану Юлії Швачач. Суд повністю задовольнив заяву Вищого суду юстиції і скасував рішення ВСУ про незаконність рішеня Ради Юстиції, але вже без направлення справи на перегляд в ВАСУ.

Це означає, що вже скоро Вищий суд почне виносити відмови у визнанні незаконними рішення ВРЮ на звільнення суддів за порушення присяги і в інших справах.

Теги: Вищий суд України,Євромайдан, судді, судді Майдану, Віталій Марцинкевич

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори